Sel anı kamerada! Dehşeti yaşayan aile konuştu

Rize'de son 24 saatte metrekareye düşen 250 kilogram yağış felakete yol açtı. Sel ve heyelanların vurduğu kentte 2 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Selden en çok etkilenen yerler arasında bulunan Çayeli'ne bağlı Madenli beldesinde yaşananlar ise cep telefonuyla görüntülendi.

Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Madenli beldesinde meydana gelen sel, ırmağın akış yönünü değiştirdi. Önüne gelen ağaç ve odun parçalarını yolda sürükleyen sel suları, beldede yaşayanlar tarafından cep telefonuyla da görüntülendi.

Görüntülerde; etkili sağanağın ardından ırmaktaki su seviyesinin aninden yükselip, çevredeki beton yola taştığı ve sel sularının odun parçalarını hızla sürüklediği görülüyor.

‘EŞİMİ GÖREMEYİNCE BAĞIRMAYA BAŞLADIM'

Görüntüleri kayda alan ve böyle bir afet görmediğini dile getiren Nezahat Bostancı, yaşananları şöyle anlattı:

* Felaketti. Ben suyu görünce çekime başladım. Baktım ki üsten aşağı doğru kıyamet kopuyor. Eşim de dışarıdaydı, ‘Mehmet içeri gel' diye bağırdım.

* Kütükler falan gelmeye başladı. Eşimi birden göremedim, kütükler eşimi aldı, götürdü diye düşündüm. Bağırmaya başladım, koştum diğer tarafa bir baktım orada duruyor.

* Çok korktuk, oğlumu da camdan yukarı aldım. Gece çok felaketti, ‘sizi kurtaracağız' dediler ama yollar kapalıydı. Sabaha kadar oturduk.

Foto: DHA / Madenli beldesinde meydana gelen sele tanık olan Bostancı ailesi büyük korku yaşadı.

“BABAN GİTTİ SELE KARIŞTI”

Sel olduğu zaman dışarıda olduğunu söyleyen Mehmet Bostancı da şunları aktardı:

* Hanımımla beraber çay topluyorduk. O sırada hanıma, ‘ben suya bakayım, bulanıklaşmaya başladı. Sen de çay toplamaya devam et' dedim.

* Yukarı çıktım ve ırmağının yönünün değiştiğini gördüm, yukarıdan bir heyelan geldi ve komşunun çay bahçesine gitti. Daha sonra aşağı doğru indim ve su hep yoldan aşağı geliyordu. Yol artık taşımaz hale geldi. Hanım bana ‘içeri gel' diye bağırdı. Yukarıdan bir ağaç alabora şeklinde gelmeye başladı ve evin köşesine vurdu.

* Ben kendimi hemen merdivenin altına attım, bu sırada birkaç tane ağaç parçası geldi. Hanım da o sırada video çekiyormuş, bağırmaya başladı, ‘baban gitti, sele karıştı' diye.

BABAMIN MEZARINA GİDİP ‘BİZ DE GELİYORUZ’ DEDİM

* Ben de mezarlığın yanına gittim. Heyecandan hiçbir şey diyemedim, kanım dondu. Rahmetli babamın mezarının yanına gittim, dua ettim, ‘bizde geliyoruz' dedim.

* Beni pencereden görünce hepsi sevindi. Büyük bir korku yaşadık, ‘sabaha kadar yağarsa ne yapacağız’ dedik. Küçük bir ırmak vardı ama yukarıdan aşağıya heyelan gelince ırmağın yönü değişti. 62 yaşındayım, böyle yağmur görmedim.

Rize felaketi yaşadı: 2 ölü, 10 yaralı İlginizi Çekebilir Rize felaketi yaşadı: 2 ölü, 10 yaralı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...