Sözcü Plus Giriş

Sigara içirilen küçük çocuğa ilişkin savcılıktan açıklama!

Küçük yaştaki kuzenine zorla sigara içirmeye çalışan ve tepki toplayan görüntüler sonrası İstanbul'da gözaltına alınan Betül A.'ya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Açıklamada, "Çocuk hakkında bakım tedbiri, anne baba hakkında da çocuğun doğru yetiştirilmesi konusunda danışmanlık tedbiri ve yine çocuğun fiziksel ve ruhsal sağlığının korunması için sağlık tedbirine hükmedilmiştir" denildi.

Sözcü İstanbul
20:08 -

Küçük yaştaki kuzenine zorla sigara içirmeye çalışan ve tepki toplayan görüntüler sonrası İstanbul’da gözaltına alınan Betül A.’ya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

“MAHKEMEDEN KORUMA KARARI TALEP EDİLMİŞTİR”

Olaya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Bazı sosyal medya platformlarında 07 Temmuz tarihinde ‘Kuzenine canlı yayında sigara içirmeye çalıştı' başlığı altında yapılan paylaşıma ilişkin görüntülerden yola çıkılarak derhal Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmış ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

* Soruşturma kapsamında mağdurenin anne ve babasının yanında görüntüleri çektiği anlaşılan B.A.’nın ifadesine başvurulmuş, anne ve babanın akrabaları olan şüpheliden şikayetçi olmamaları nedeni ile ‘çocuğun yüksek yararı' gözetilerek 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu uyarınca mağdure hakkında Mahkemeden koruma kararı talep edilmiştir.

“RUHSAL SAĞLIĞININ KORUNMASI İÇİN SAĞLIK TEDBİRİNE HÜKMEDİLMİŞTİR”

Çocuğun anne ve babası hakkında çocuğun doğru yetiştirilmesi konusunda danışmanlık tedbiri alındığı belirtilen açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı:

* Gaziosmanpaşa 2. Çocuk Mahkemesi'nin 07 Temmuz tarihinde verdiği karar ile; mağdur çocuk hakkında bakım tedbiri, anne baba hakkında da çocuğun doğru yetiştirilmesi konusunda danışmanlık tedbiri ve yine çocuğun fiziksel ve ruhsal sağlığının korunması için sağlık tedbirine hükmedilmiştir. Uzman görüş ve raporları doğrultusunda mağdur çocukla birebir ilgilenilerek rehabilite edilmesi çalışmalarına başlanılmıştır.

İLGİLİ HABERSosyal medyada büyük tepki çekmişti... Ve yakalandı!Sosyal medyada büyük tepki çekmişti... Ve yakalandı! İLGİLİ HABERSosyal medyada büyük tepki çeken görüntüyle ilgili bakanlıktan açıklama!Sosyal medyada büyük tepki çeken görüntüyle ilgili bakanlıktan açıklama!
Son güncelleme: 22:36 07.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more