Acı haberi MSB duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu!

Bölücü terör örgütü PKK'ya karşı Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu'ndan acı haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı operasyon çerçevesinde bugün iki askerin yaralandığını bir askerin şehit düştüğünü açıkladı. 5 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmada 24 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Süleyman Ural'ın şehit olduğu öğrenildi.

Acı haberi MSB duyurdu: 1 askerimiz şehit oldu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada üç askerin yaralandığını, yapılan tüm müdahalelere rağmen bir askerin şehit olduğunu açıkladı.

5 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Çatışmada beş teröristin etkisiz hale getirildiğini duyuran MSB’nin açıklamasında “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ve asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz” ifadeleri yer aldı.

SAMSUN’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Çatışmada 24 yaşındaki Piyade Uzman Onbaşı Süleyman Ural’ın şehit olduğu öğrenildi. Şehidin Vezirköprü ilçesi Çekalan Mahallesi'ndeki baba ocağına acı haber ulaştı.

Şehit Ural, yarın Vezirköprü ilçesinde düzenlenecek cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanacak.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Süleyman Ural. FOTO: İHA

BAKAN AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, başsağlığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

* Silah arkadaşımız 8 Ağustos 2020 tarihinde Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olmuştur.

* Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.

İskenderun'dan acı haber: Bir şehit İlginizi Çekebilir İskenderun'dan acı haber: Bir şehit