Hain saldırının ardından komuta kademesi sınırda

Suriye'nin İdlib kentinde beş Mehmetçiğin ve bir sivil personelin şehit düştüğü rejim güçleri saldırısının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile komuta kademesi Suriye sınırına gitti.

Hain saldırının ardından komuta kademesi sınırda

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İdlib’de bölgeye takviye gönderilen güçlere yönelik rejim saldırısında şehit düşenlerinin sayısının altıya yükseldiğini duyurdu.

MSB açıklamasında, meşru müdafaa kapsamında Suriye hedeflerin ateş altına alınmaya devam ettiğini de belirtti.


Edinilen bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna’ya yaptığı ziyarete katılması planlanan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib’deki hain saldırının ardından heyetten ayrılarak Ankara’ya döndü.

Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla Karargah’ta yapılan kısa durum değerlendirmesinin ardından Suriye sınırına hareket etti.

İNCELEMELERDE BULUNDU

Hulusi Akar, Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki faaliyetlerinin yönetildiği Harekat Merkezi’nde birlik komutanları ile bir araya geldi.

DHA’nın haberine göre; Bakan Akar ve beraberindeki komutanlar, burada sınır birliklerinin komutanlarından bilgi aldı. İlgili kurum temsilcilerinin de yer aldığı toplantıda ayrıntılı brifing alan Akar, gerekli talimatları verdi.