Sözcü Plus Giriş

Ankara ve Konya’da okullar tatil mi? İşte valilikten yapılan kar tatili açıklaması…

Ankara ve Konya'da başlayan kar yağışı sonrasında binlerce öğrenci okullar tatil mi sorusunun yanıtını merak ediyor. Ankara Valisi Vasip Şahin dün kar tatili açıklaması yaptı. Vali Vasip Şahin, Ankara'da okulların kar nedeniyle tatil olmayacağını söyledi. Konya'nın bazı ilçelerinde ise okullar kar yağışı olumsuz hava koşulları nedeniyle tatil ilan edildi.

07:51 -
Ankara ve Konya’da okullar tatil mi? İşte valilikten yapılan kar tatili açıklaması…

Yağışlı havanın etkisi altına giren yurdun büyük bir kısmında yoğun kar yağışı olumsuz etkiliyor. Konya ve Ankara’da yer yer ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Peki Ankara’da okullar tatil mi? Konya Valiliği son dakika kar tatili açıklaması yaptı mı?

KONYA’DA KAR TATİLİ İLAN EDİLEN İLÇELER

Konya’nın bazı ilçelerinde, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle temel ve orta öğretim okullarında eğitim gören öğrenciler için 7 Ocak Salı günü tatil ilan edildi.

Konya'nın Hadim, Taşkent, Bozkır, Ahırlı, Seydişehir, Hüyük, Akören, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır ve Yalıhüyük ilçelerinde kar yağışından dolayı okullar salı günü tatil edildi. Beyşehir ilçesine bağlı Üzümlü, Huğlu, Yeşildağ ve Gölyaka mahalleleri ile Selçuklu ilçesinin Sızma, Tepekent ve Başarakavak mahallelerinde de okullarda kar yağışı sebebiyle eğitime bugün ara verildi.

ANKARA’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Ankara Valisi Vasip Şahin “Meterolojiden alınan son tahmin ve değerlendirmelere göre Ankara genelinde devam eden kar yağışı karla karışık yağmura dönüştüğü ve buzlanma beklenmediği için İlimizde eğitime ara verilmesi düşünülmemektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” açıklamasında bulundu.

Son güncelleme: 13:56 15.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more