Çocuk 24 annesi 27 saat sonra kurtuldu!

Elazığ'da, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Mustafa Paşa Mahallesi'nde, enkaz içerisinden gelen ses üzerine anne ve kızı Yüsra Yıldız'a (2.5) ulaşan ekipler, 24 saat sonra Yüsra'yı enkazdan çıkardı. Küçük çocuğun ardından anne de 27 saatlik enkazın altından çıkarıldı.

Mustafa Paşa Mahallesi’nde çöken binada yürütülen arama ve kurtarma çalışmaları sırasında Jandarma Arama Kurtarma timleri, enkaz altında kalan bir kadınla iletişim sağladı. Ekipler, kadının kucağında 2.5 yaşındaki çocuğu Yüsra Yıldız’ın da olduğunu tespit etti.

Yaklaşık 24 saatin ardından kadın sesini duyan ekipler, hemen harekete geçti. Artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede kadın ve çocuğunun zarar görmemesi için çalışmalarını titizlikle sürdüren ekipler, annenin 2,5 yaşındaki kızını saat 20.30 sıralarında enkazdan çıkararak kurtardı.

Enkazdan çıkarılan ve yaralı olan Yüsra, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

BAKAN DUYURDU

Küçük çocuğun annesinin ve babasının da enkaz altında olduğu bilgisini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verdi.

Küçük Yüsra 24 saat sonra enkazdan çıkarıldı. SÖZCÜ

ANNE 27 SAAT SONRA ÇIKARILDI

Koca, küçük çocuğun annesinin sağ olduğunu ve enkaz altında tıbbi yardım aldığını belirtirken babanın yaşamını yitirdiğini bildirmişti. Küçük çocuğun annesinin de enkaz altından yaklaşık 27 saat sonra çıkarıldığı belirtildi. DHA

Enkazdan çıkarılan Yüsra hastaneye kaldırıldı. İHA

 

Elazığ'da 20 saat sonra bir mucize daha İlginizi Çekebilir Elazığ'da 20 saat sonra bir mucize daha