Sözcü Plus Giriş

Manisa Akhisar’da 4.7 büyüklüğünde deprem!

Manisa'nın Akhisar ilçesinde saat 23.10'da yerin 5.08 kilometre derinliğinde 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Manisa Valiliği, depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını açıkladı.

23:15 -

İzmir'de de hissedilen depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir yaralanma ve mal kaybı yaşanmadı.

AFAD, deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığını duyurdu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* 28.01.2020 tarihinde saat 23:10 da merkez üssü Akhisar İlçesi olan 4,7 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir.

* An itibari ile depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır.

Kaynak: Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC)

SÜLEYMANLI MAHALLESİ´NE 20 ÇADIR KURULDU

Depremin ardından birçok vatandaş için AFAD tarafından çadır kuruldu. Süleymanlı Mahallesi’ndeki futbol sahasına kurulan 20 çadırda yaklaşık 150 kişi kalıyor. CHP’nin Manisa milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen, kurulan çadırları yerinde inceledi. Ayrıca, milletvekilleri vatandaşlara ziyarette bulundu. Öte yandan, Akhisar Belediyesi tarafından çadırlarda kalanlara çorba ikram edildi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

İLGİLİ HABERDeprem bölgesine kritik uyarı: Perşembe ve Cuma gününe dikkat!Deprem bölgesine kritik uyarı: Perşembe ve Cuma gününe dikkat!

 

İLGİLİ HABERİşte son depremlerin olduğu iller! Türkiye'nin son depremler tablosu!İşte son depremlerin olduğu iller! Türkiye'nin son depremler tablosu!
Son güncelleme: 10:52 13.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more