Sözcü Plus Giriş

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir erteleme daha!

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistin açılışı üçüncü kez ertelendi. Açılışın sabah 06.00’da gerçekleşeceği aktarıldı.

21:33 -

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistin açılışı sabah 06.00'ya ertelendi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçak kurtarıldı, pist temizleniyor. Pistten çıkan yolcu uçağının kurtarma çalışmaları gece de devam etti. Saat 04.00 sıralarında uçak toprak alandan kurtarılarak hangara çekildi. Pistte ise ekiplerin çalışmaları bitirip uçakların kalkış ve iniş yapacağı pistlerin iş makineleriyle temizleme çalışmaları sürüyor.

NE OLMUŞTU?

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Sharjah kentinden İstanbul’a gelen özel bir havayolu şirketine ait Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na saat 09:08’de inişte pist dışına çıkmıştı.

İLGİLİ HABERUçağın pistten çıkmasıyla ilgili yeni görüntüler!Uçağın pistten çıkmasıyla ilgili yeni görüntüler!

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıkan yolcu uçağı nedeniyle uçuşlara ara verilmiş, seferler saat 20.00’a kadar ertelenmişti. Daha sonra yapılan açıklamada ise seferlerin saat 22.00’da başlayacağı belirtilmişti.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda pist dışındaki toprak zemine saplanan yolcu uçağının ardından, havalimanı uçuşlara kapanmıştı. Seferlerin iptal olmasıyla birlikte yolcular havalimanında yoğunluk oluşturmuştu. DHA

İLGİLİ HABERPistten çıkan uçağın kule ile konuşmaları ortaya çıktıPistten çıkan uçağın kule ile konuşmaları ortaya çıktı
Son güncelleme: 09:31 14.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more