Sözcü Plus Giriş

Sıcaklıklar artışa geçiyor! Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Geçtiğimiz haftalarda düşen sıcaklıklar yeniden artışa geçiyor ve hafta sonu yurdu güneşli bir hava durumu bekliyor. Meteoroloji'nin yayınladığı son tahminlere göre yurdun genelinde yarından itibaren yağışlar etkisini kaybediyor. İşte hava durumuna dair detaylar...

Güncellenme: 12:29, 08/06/2020
Sıcaklıklar artışa geçiyor! Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

Hava sıcaklıkları artışa geçerken vatandaşlar hafta sonu nasıl bir havanın olacağını merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Afyonkarahisar, Adana, Osmaniye, Hatay ve Gümüşhane çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI ARTIYOR

Hava sıcaklıklarının iç ve batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun batı ve kuzeyinde kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:12:10,