Sözcü Plus Giriş

Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman başlayacak? MEB sözleşmeli öğretmenlik takvimi…

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavları sonrasında şimdi gözler atama tercihlerinde. Binlerce öğretmen adayı, 28 Ağustos’ta başlayacak atama tercihlerini yapacak. İşte MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimi…

Güncellenme: 12:40, 24/08/2020
Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri ne zaman başlayacak? MEB sözleşmeli öğretmenlik takvimi…

Öğretmen adaylarının, MEB'in sözleşmeli öğretmen kadrosuna atanmak için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için, başvurular 28 Ağustos'ta başlayacak. 1 Eylül'de ise atama tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyor. İşte sözleşmeli öğretmen atama takvimi ile ilgili tüm bilgiler…

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

20 bin sözleşmeli öğretmenlik atama tercih başvuruları, 28 Ağustos tarihinde başlayacak ve 31 Ağustos 2020 tarihinde sona erecek. Atama sonuçları ise 1 Eylül 2020'de açıklanacak.

ATAMA TAKVİMİ

– Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

– Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

– Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

– Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.”, “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

-Tercihlerine atanamayan adaylardan “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri

öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

ATAMALAR

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınır; eşitliğin devamı durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, eşitliğin bozulmaması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır.

İlginizi ÇekebilirOkullar ne zaman açılacak?Okullar ne zaman açılacak?