VGM burs başvurusu nasıl yapılır, burs ücreti ne kadar?

VGM yükseköğrenim burs başvuruları, 15 Ekim tarihinde başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere maddi destek olarak verilen VGM burs başvurusu için ise son gün 30 Ekim olarak belirlendi. Başvurular kurumun resmi sitesi üzerinden gerçekleşiyor.

VGM burs başvurusu nasıl yapılır, burs ücreti ne kadar?

Ön lisans ve lisans öğrencilerinin yararlanabileceği VGM bursları karşılıksız olarak verilecek. Ayrıca KYK’dan öğrenim kredisi alan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim bursundan da yararlanabilecek.

VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURS BAŞVURU EKRANI

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

– 2020 – 2021 öğretim dönemi Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular 15 Ekim – 30 Ekim 2020 tarihleri arasında www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacak.

– Giriş Ekranında “T.C. Kimlik Numarası”, “Ad”, “Soyad”, Doğum Tarihi”, “Baba Adı”, “Kimlik Türü”, “Nüfus Cüzdanı/TC Kimlik Kartı Seri – No” alanları ile “Güvenlik Doğrulama” ve “Kişisel Verilerin İşlenmesine dair Açıklama Metni” alanları yer almaktadır.

– Giriş Ekranındaki alanların tamamı büyük harfler ile doldurulmalıdır.

Foto: shutterstock / VGM yükseköğrenim burs başvuruları, 15 Ekim tarihinde başladı

VGM BURS ÜCRETİ NE KADAR?

Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

VGM, burs başvurusu olumlu sonuçlanan, ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75 TL, yükseköğrenim öğrencilerine 300 TL, Türkiye'deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 600 TL burs veriyor.

VGM BURS BAŞVURU TARİHLERİ

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır.

Yükseköğrenim VGM burs başvurusu başlama tarihi: 15 Ekim 2020 – 30 Ekim 2020

Yabancı uyruklu öğrenci VGM burs başvurusu tarihi: 15 Ekim 2020 – 30 Ekim 2020

Ortaöğrenim VGM burs başvuruları: 15 Ekim itibariyle sona erdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...