Sözcü Plus Giriş

İtalya’daki dört fabrika ve en büyük bayii için şok karar…

Fiat Chrysler Automobiles(FCA), bugün yaptığı açıklamayla İtalya'da bulunan 4 fabrikasını ve grubun en büyük bayisini Corona virüsü yüzünden geçici olarak kapatma kararı aldı...

16:19 -
İtalya’daki dört fabrika ve en büyük bayii için şok karar…

FCA sözcüsü, Corona virüsünden etkilenen Pomigliano d’Arco, Melfi, Atessa ve Cassino fabrikalarını 2 yada 3 gün aralığında kapatacaklarını açıkladı. Bu tesislerdeki üretim ve normale dönüş gelecek pazartesi itibariyle olacak. FCA yıllık 600 bin adet üretimle Avrupa’nın yüzde 4’lük otomobil üretimini gerçekleştiriyor.

İLGİLİ HABERAvrupa otomotiv endüstrisine 'Corona' darbesi...Avrupa otomotiv endüstrisine 'Corona' darbesi...

Corona virüsünden kaynaklı olarak grup etkileri minimuma indirmek için bazı ek adımlar atabileceğini ve attığını da belirtti. “Sonuç olarak bu önlemler dahilinde grup İtalya’da yer alan üretim tesislerinin gerektiğinde geçici olarak kapatacak” açıklaması yapıldı. FCA, “Günlük üretim adetleri, üretim süreçlerine göre azaltılacaktır” açıklamasında da bulundu. Salgın yüzünden üretim tam anlamıyla etkilenmeyecek ama belirli yavaşlamalar ve tesislerin dönüşümlü olarak çalışması söz konusu.

İLGİLİ HABEROtomotivde ‘Corona' alarmıOtomotivde ‘Corona' alarmı

Yılda 29 bin 100 adet yeni ve 22 bin 400 adet kullanılmış otomobil satışı gerçekleştiren, İtalya’nın en büyük bayilerinden Autotorino, 55 yıllık geçimişinde ilk defa operasyonlarını durdurma kararı aldı. Karar şirketin başkanı Plinio Vanini tarafından sosyal medyadan duyuruldu.

Auto Torino’nun 1700 çalışanı bulunuyor ve toplam gelirleri 1.22 milyar euro seviyelerinde. Firma Fiat, Jeep, BMW, Mercedes-Benz, Toyota, Hyundai, Kia, Mitsubishi ve Subaru markalarının satışı gerçekleştiriyor.

(REUTERS)

Son güncelleme: 16:21 11.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more