Sözcü Plus Giriş

Bakan Koca: Dünkü tablo, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle yüzleştirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından artan vaka sayılarını yorumladı.

Güncellenme: 20:47, 14/06/2020
Bakan Koca: Dünkü tablo, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle yüzleştirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dünkü vaka tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi” açıklamasını yaptı.

Bakan Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dünkü vaka tablomuz, salgının ciddiyetini koruduğu gerçeğiyle hepimizi yüzleştirdi. Geri adım atmayacak kadar güçlü ve tedbirlerde deneyimliyiz. Başladığımız gün, yarın için güven verici bir gün olsun” ifadesini kullandı. Koca ayrıca, ‘Kontrollü sosyal hayat, maske + mesafe’ ifadesinin yer aldığı fotoğrafı paylaştı.


KOCA’DAN MASKE HATIRLATMASI

Sosyal medya hesabından sık sık vatandaşlara hatırlatmalar ve uyarılar yapan Bakan Koca, “Koronavirüs’ün maskesi henüz düşmedi” paylaşımı yaptı.

“TOKALAŞMAYALIM”

Koca başka bir paylaşımında ise şunları dile getirdi:

Virüs, bazı dış yüzeylerde bir süre canlı kalıyor. Virüs bulunan bir yüzeye elinizle dokunduğunuzda, elin ağız ve burunla teması hastalığa yol açar. Mesafe kuralına uymayıp, bir de el sıkışırsak virüse fırsat tanımış oluruz. Tokalaşmayalım. Bugünlerde dostça olan tokalaşmamaktır.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Bakan Koca güncel corona virüsü verilerini açıkladı! (13.06.2020)Son dakika... Bakan Koca güncel corona virüsü verilerini açıkladı! (13.06.2020)
Yayınlanma Tarihi:13:41,