Sözcü Plus Giriş

Corona sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısı artıyor!

Sağlıkçılar tükeniyor, Türk Tabipleri Birliği (TTB) her bir haberi #ölüyoruz etiketi ile duyuruyor, sağlık çalışanları vatandaşların önlem almaları için adeta yalvarıyorlar. Bütün bunların yanında corona sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısı artmaya başladı. TTB, sadece dün 5 sağlık çalışanının corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Bugün ise iki acı haber daha geldi. Dr. Mehmet Hozikligil ve Dr. Mehdi Tasouji COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Son iki haftada hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısı ise 12 oldu.

Sozcu.com.tr
14:03 -
Corona sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanı sayısı artıyor!

Corona virüsü salgınının en başından beri mücadelede en önemli görevi yapan, izin alamadan, yetersiz imkanlarla da olsa görevini yapmaya çalışan sağlık çalışanları artık tükenmek üzere. Bütün bu zorlukların yanında salgında hayati tehlikesi en yüksek olan da yine sağlık çalışanları.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), sadece dün beş sağlık çalışanının corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

BUGÜN İKİ KAYIP DAHA…

Ankara Tabip Odası, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Hozikligil’in corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği haberini duyurdu. Türk Tabipleri Birliği de Adana’da görev yapan Dr. Mehdi Tasouji’nin hayatını kaybettiği haberini verdi.

15 AĞUSTOS’TAN BERİ 11 SAĞLIK ÇALIŞANI

15 Ağustos’tan itibaren 12 sağlık çalışanı corona virüsü sebebiyle hayata veda etti.

Dr. Mehdi Tasouji
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Hozikligil
Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Nevruz Erez
Dr. Muhannad Musavah
Hemşire Seyhan Şahin
Temizlik görevlisi Kerim Koçoğlu
112 Acil Sağlık Hizmetleri’nde görevli Hasan Aslan
İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Turgut Erkutlu
Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Refik Çaylan
Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Aydın Şener
Aile Hekimi Dr. Engin Ünaldı
Dr. Abdurrahman Demir

KAMUDA İSTİFALAR ARTIYOR!

Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının tükenme noktasına geldiğini söyledi. Bazı hastanelerde vakalar için yer kalmadığını belirten Dr. Alpsaslan, Bursa'da son 3 ayda 29 hekimin kamudan istifa ettiğini açıkladı.

İLGİLİ HABERAcı haberler peş peşe... Dr. Nevruz Erez corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiAcı haberler peş peşe... Dr. Nevruz Erez corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti İLGİLİ HABERBursa'da üç ayda 29 hekim istifa ettiBursa'da üç ayda 29 hekim istifa etti
Son güncelleme: 15:51 01.09.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more