Sözcü Plus Giriş

Yolcunun corona testi pozitif çıktı, otobüsten indirildi

Sivas'ta yolcu otobüsünde seyahat eden ve daha önce yapılan corona virüsü testi sistemde pozitif görünen 65 yaşındaki Ş.D. ekipleri alarma geçirdi. Bir süre uygulama noktasında bekletilen Ş.D. hastaneye götürülerek gözlem altına alındı. Yoluna devam eden otobüste bulunanlar ise İstanbul'da gözlem altına alınacak.

13:07 -
Yolcunun corona testi pozitif çıktı, otobüsten indirildi

Doğanşar ilçesinden İstanbul’a giden N.B. yönetimindeki 34 LM 7444 plakalı yolcu otobüsü, Sivas- Erzincan karayolu Seyfebeli mevkisindeki uygulama noktasında durduruldu.

Rutin kontrollerin yapıldığı sırada kimliğini beyan eden Ş.D.’nin sistemde corona virüsü testi pozitif olarak görüldü. 3 gün önce İstanbul’dan Doğanşar’a geldiği öğrenilen Ş.D. otobüsten indirilerek ambulans çağırıldı.

İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri, Ş.D.’nin ateşini ölçtü. Ardından Ş.D. ikinci kez test yapılması için Sivas Numune Hastanesi Çok Amaçlı Geriatri Merkezi’ne (ÇAGEM) götürüldü. Ş.D.’nin Doğanşar ilçesinde temas ettiği kişilerin belirlenerek filyasyon çalışması yapılacağı öğrenildi.

Otobüs daha sonra yoluna devam etti. Otobüste bulunan 5 yolcu, şoför ve muavine ise İstanbul’da test yapılacağı ve gözetim altında tutulacakları belirtildi.

Polis ve sağlık ekipleri otobüs şoförü N.B.’yi İstanbul’a kadar yolcu indirmeden gitmesi ve kimseyle temasta bulunmaması konusunda uyardı. Otobüsün İstanbul’a gidene kadar geçtiği güzergahlarda takip edilmesi için de illere bilgilendirme yapıldı. DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more