Sözcü Plus Giriş

AB Liderler Zirvesi 24-25 Haziran’da Brüksel’de

AB Liderleri, 24-25 Haziran'da Belçika’nın başkenti Brüksel'de yapılacak olan AB Liderler Zirvesi’nde bir araya gelecek.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 19:52, 23/06/2021
AB Liderler Zirvesi 24-25 Haziran’da Brüksel’de

Avrupa Birliği (AB) Liderleri 24-25 Haziran’da Belçika'nın başkenti Brüksel’de yapılacak AB Liderler Zirvesi'nde bir araya gelecek.

Avrupa Konseyi tarafından yapılan açıklamada, liderlerin Covid-19, ekonomik toparlanma, göç konularının yanı sıra Türkiye ve Rusya ile ilişkileri ele alacağı aktarıldı.

Konsey’de, liderlerin epidemiyolojik ve aşı durumunu değerlendireceği ve Covid-19 salgınıyla başa çıkmak için koordinasyon çabalarının sürdürüleceği belirtilerek, AB içinde serbest dolaşım hakkının önündeki engellerin ele alınacağı açıklandı.

AB liderlerinin, 750 milyar fonluk yeni nesil AB’nin uygulanmasının mevcut durumunu değerlendirecekleri ve Euro bölgesinin ekonomi politikasını da görüşmeleri bekleniyor.

AB liderlerinin ayrıca, Covid-19 krizi sonrasında Euro bölgesi için ekonomik zorlukları ele alması ve Bankacılık Birliği ve Sermaye Piyasaları Birliği konusunda kaydedilen ilerlemeleri değerlendirmesi planlanıyor.

İlginizi ÇekebilirAvrupa Komisyonu'ndan, Almanya'nın 25,6 milyar euroluk yatırım planına onayAvrupa Komisyonu'ndan, Almanya'nın 25,6 milyar euroluk yatırım planına onayİlginizi ÇekebilirTürkiye kendi vatandaşına çok pahalı, Avrupalıya çok ucuzTürkiye kendi vatandaşına çok pahalı, Avrupalıya çok ucuz