Batı Şeria’da Filistinlilere saldırı: En az 78 yaralı

Filistin Kızılayı, Batı Şeria'nın farklı kentlerinde düzenlenen Gazze'ye destek gösterilerinde İsrail güçlerinin Filistinlilere müdahalesi sonucu en az 78 Filistinlinin yaralandığını açıkladı.

Batı Şeria’da Filistinlilere saldırı: En az 78 yaralı

Batı Şeria, Filistin Kızılayı’nın çeşitli bölgelerinde çıkan çatışmalarda en az 78 Filistinli protestocu yaralandı. İşgalci İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırıları sürerken, Filistin’in Batı Şeria bölgesinde Gazze’ye destek gösterileri devam ediyor.

Batı Şeria'da bulunan El Halil ve Ramallah'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kentte düzenlenen Gazze’ye destek gösterilerinde İsrail güçleri, göstericilere müdahale etti. Nablus’taki Huwwara askeri kontrol noktası ve Ramallah yakınlarındaki El Bireh şehrinin kuzey girişinde de çatışmalar olduğu bildirildi.

Tulkarem’de İsrail’in Qaffin kasabasından geçen “partheid” duvarının yakınında İsrail güçleri 2 genci vurarak yaraladı. Filistin Kızılayı, İsrail güçlerinin müdahalesi sonucu en az 78 Filistinlinin yaralandığını açıkladı.

ʻʻ
Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 145'e, yaralı sayısının ise bin 100'e yükseldiği bildirildi.
İsrail, Gazze'de bir binayı daha hedef aldı İlginizi Çekebilir İsrail, Gazze'de bir binayı daha hedef aldı İsrail'in saldırısında aynı aileden 8'i çocuk 10 kişi öldü İlginizi Çekebilir İsrail'in saldırısında aynı aileden 8'i çocuk 10 kişi öldü ABD ve AP'den İsrail'e tepki: Şoke olduk İlginizi Çekebilir ABD ve AP'den İsrail'e tepki: Şoke olduk

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...