Boris Johnson: Tüm sorumluluğu aldım

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşları hatırlamak için millet olarak bir araya gelineceğine dair söz verdi.

Boris Johnson: Tüm sorumluluğu aldım

İngiltere Başbakanı Boris Johnson yaptığı basın açıklamasında, İngiltere’de 100 binden fazla kişinin Covid-19 nedeni ile trajik bir şekilde hayatını kaybettiğini belirterek, sevdiklerini kaybedenlere “başsağlığı” diledi.

Johnson, ülkede kaydedilen vaka ve ölüm oranına değinerek, “Bu acımasız istatistiğin içerdiği üzüntüyü hesaplamanın zor” olduğunu ve birçok insanın sevdiklerine “veda etme şansını kaçırdığını” açıkladı.

Başbakan Johnson, “Bu krizi atlattığımızda kaybettiğimiz herkesi hatırlamak ve ön saflarda canlarını veren herkesin özverili kahramanlığını onurlandırmak için millet olarak bir araya geleceğimize söz veriyorum” dedi.

JOHNSON: TÜM SORUMLULUĞU ALDIM

Johnson, ayrıca krizden sonra İngiltere’nin gelecekteki salgın hastalıklara karşı ders aldığını ve buna hazırlanacağını söyledi.
Başbakan Johnson salgını yenmek için hükümetin “Tüm sorumluluğu aldığını ve elinden gelen her şeyi yaptığını” ifade ederek, “Kaybedilen her can için çok üzgünüm” dedi.

Johnson, ülkedeki enfeksiyon oranının hala çok yüksek olduğunu ve vaka sayılarındaki düşüsün aşılama sayesinde gerçekleştiğini belirtti. Başbakan Johnson, karantina nedeniyle eğitimden uzak kalan çocuklar için ihtiyaç duydukları desteğin sağlanacağını vurguladı.

MUTASYONLU CORONA DURUMU DEĞİŞTİRDİ

İngiltere Hükümetinim Baş Tıbbi Memuru Chris Whitty ise yaptığı açıklamada, corona virüsünün daha hızlı yayılan türünün salgınla mücadeledeki durumu değiştirdiğini belirterek, toplumu ayakta tutmak ile virüsün bulaşma riskini dengelemenin zorlaştığını aktardı.

Whitty, ayrıca günlük vaka sayılarında düşüş olmasına rağmen İngiltere’de toplam vaka sayısının çok yüksek bir sayıya ulaştığını bu nedenle kuralların gevşetilmemesi gerektiğini açıkladı. (İHA)

İngiltere'de coronadan kaynaklı can kaybı 100 bini aştı İlginizi Çekebilir İngiltere'de coronadan kaynaklı can kaybı 100 bini aştı İngiltere'de kısa çalışma ödeneğine rağmen işsizlik oranı yükseldi İlginizi Çekebilir İngiltere'de kısa çalışma ödeneğine rağmen işsizlik oranı yükseldi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Başbakan Corona İngiltere işsizlik oranı Ölüm söz
Loading...