Danışmanıyla dudak dudağa yakalanan İngiltere Sağlık Bakanı istifa etti

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, danışmanıyla öpüştüğü fotoğrafının ortaya çıkmasının ardından istifa etti. Hancock’ın istifasının ardından eski Maliye Bakanı Sajid Javid, yeni Sağlık Bakanı olarak atandı.

Danışmanıyla dudak dudağa yakalanan İngiltere Sağlık Bakanı istifa etti

Aralık 2019'da Çin'de ortaya çıkan corona virüsü dünyayı büyük bir krize sürüklerken, salgından en çok etkilenen ülkelerden biri de İngiltere oldu.

Virüsle mücadelede ağır kayıplar veren ülkede Başbakan Boris Johnson'la birlikte eleştirilerin hedefindeki isim Sağlık Bakanı Matt Hancock oldu.

42 yaşındaki Hancock'un, üç çocuk sahibi olduğu 15 yıllık eşi Martha Hancock'u aldattığı ortaya çıktı. Bakan Hancock, bir süredir danışmanı Gina Coladangelo ile gizli bir ilişki yaşıyor.

The Sun'ın elde ettiği görüntülerde, Hancock ve Coladangelo'nun öpüştükleri anlar kameralara anbean yansıdı. Gazetenin haberine göre ikilinin o anları Hancock'un Whitehall'daki ofisinde 6 Mayıs'ta kaydedildi.

Matt Hancock.

ÜNİVERSİTEDEN TANIŞIYORLAR

Evli ve üç çocuk annesi olan 43 yaşındaki Coladangelo, geçtiğimiz yıldan bu yana Hancock'un danışmanları arasında yer alıyor.

İngiliz basını, Coladangelo ve Hancock'un tanışıklıklarının geçmişe dayandığını, Oxford Üniversitesi'nde öğrenci oldukları dönemde arkadaş olduklarını yazdı.

İSTİFA ETTİ

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock istifa etti. Hancock, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a yazdığı mektubunda, ‘hükümetin pandemi döneminde çok büyük fedakarlıklar yapan insanlara onları hayal kırıklığına uğrattığında dürüst olma borcunun bulunduğunu’ dile getirdi.

Hancock, istifasını duyurduğu mektupta, özel hayatının corona virüsünün önlenmesinde önemli bir kurala yönelik dikkatleri dağıtmasını istemediğini belirterek, “Kuralları ihlal ettiğim için özürlerimi bir kez daha tekrarlıyorum, ailemden ve sevdiklerimden onları bu duruma soktuğum için özür dilerim. Benim de bu süreçte ailemle olmam gerekiyor” dedi.

YENİ BAKAN BELLİ OLDU

Matt Hancock'ın istifasının ardından eski Maliye Bakanı Sajid Javid, yeni Sağlık Bakanı olarak atandı.

İngiltere Sağlık Bakanı Hancock'tan skandal... Eşini danışmanıyla aldattı: Dudak dudağa yakalandı İlginizi Çekebilir İngiltere Sağlık Bakanı Hancock'tan skandal... Eşini danışmanıyla aldattı: Dudak dudağa yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Başbakan Çin Çocuk Corona İngiltere istifa Maliye Bakanı öğrenci Sağlık Sağlık Bakanı
Loading...