İbrahim Kalın ve Ömer Çelik’ten Avusturya Başbakanı’na ‘bayrak’ tepkisi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Avusturya Başbakanı destek için başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirmiş. Aklın, vicdanın, insanlığın sustuğu nokta" dedi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik de Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz'a tepki gösterdi.

İbrahim Kalın ve Ömer Çelik’ten Avusturya Başbakanı’na ‘bayrak’ tepkisi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Avusturya Başbakanı destek için başbakanlık binasına İsrail bayrağı çektirmiş. Aklın, vicdanın, insanlığın sustuğu nokta. Siz böyle davrandıkça İsrail daha pervasızca saldıracak. Umarım Avusturya ve Avrupa’nın akıl ve vicdan sahibi insanları bu tarz-ı siyasete tepki gösterir” dedi.

AKP’Lİ ÖMER ÇELİK’TEN TEPKİ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’a tepki göstererek “Avusturya Başbakanı destek için İsrail bayrağını Başbakanlık binasına çektirmiş. Avrupa’da İslam düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve Erdoğan düşmanlığının sembolü olan bu şahıstır. Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir. Zalimden yana olması ise siyasi pusulasıdır” ifadesini kullandı.

Avusturya açık açık ilan etti: Başbakanlık binasına İsrail bayrağı İlginizi Çekebilir Avusturya açık açık ilan etti: Başbakanlık binasına İsrail bayrağı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...