İngiltere’de corona bulaştırma sayısı R, aylar sonra ilk kez 1’in altına düştü

Corona virüsü salgınının yayılmasını ölçmekte kullanılan R sayısı, İngiltere'de Temmuz'dan bu yana ilk kez 1'in altına indi.

İngiltere’de corona bulaştırma sayısı R, aylar sonra ilk kez 1’in altına düştü

İngiltere Sağlık Bakanlığı’nın sağladığı verilere göre, R sayısı 0,7 ile 0,9 arasında. Geçtiğimiz hafta R sayısı 0,7-1,0 aralığında belirlenmişti.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, R sayısının 1’in üzerinde olması salgının yayıldığını, 1’in altında olması ise salgının daralmakta olduğunu temsil ediyor.

0,7 ile 0,9 arasındaki R sayısı, ortalama olarak her 10 Covid-19 vakasının 7-9 kişiye virüsü bulaştırdığı anlamına geliyor.

İngiltere’nin de dahil olduğu Birleşik Krallık’ta son 24 saat içinde 15 bin 144 yeni vakanın tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 4 milyon 13 bin 799’a yükseldi. Can kaybı da 758 artarak 116 bin 287 oldu.

Corona virüsüne yakalanan annenin sütü açık yeşil oldu İlginizi Çekebilir Corona virüsüne yakalanan annenin sütü açık yeşil oldu İtalya'da corona virüsü hastasının parmakları kesildi İlginizi Çekebilir İtalya'da corona virüsü hastasının parmakları kesildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
BBC Türkçe Corona İngiltere İtalya Kadın Meksika Sağlık Sağlık Bakanlığı TÜRKÇE
Loading...