İsveç’te eski belediye başkanı çöpçü oldu

İsveç’te eski Göteborg Belediye Başkanı Ann-Sofie Hermansson, siyasi kariyerini sonlandırmasının ardından atık toplama şirketinin çöp kamyonlarını kullanmaya başladı.

İsveç’te eski belediye başkanı çöpçü oldu

İsveç'in en büyük ikinci şehri Göteborg'un eski Belediye Başkanı Ann-Sofie Hermansson siyaseti bırakmasının ardından farklı bir alanı tercih etti.

Kariyerinde başarılı şirketlere danışmanlık yapan meslektaşlarının aksine Hermansson, geçtiğimiz günlerde bir çöp aracını park ederken görüntülendi. Hermansson, atık toplama şirketi Renova’nın çöp kamyonlarını sürüyor. 2018 yılına kadar Göteborg Belediye Başkanı olarak görev yapan 56 yaşındaki Hermansson, genç yaşında babasının öğüdüyle aldığı geniş ticari araç ehliyetini seçtiği yeni yolda kullanıyor.

‘KİRAYI ÖDEMEM LAZIM’

“İnsanlar bazen bana burada ne işim olduğunu soruyor ama bu benim için iyi bir çözüm. Kirayı ödemem lazım” diyen Hermansson, günün sonunda epey yorgun olduğunu ama buna rağmen işini sevdiğini ve geceleri rahat uyuduğunu dile getirdi.

Siyasi hayatının oldukça yoğun geçtiğini sözlerine ekleyen Hermansson, “En azından kimse beni üzmüyor” ifadesini kullandı.

İsveç'te 5 nükleer reaktör 2028 yılına kadar kapanabilir İlginizi Çekebilir İsveç'te 5 nükleer reaktör 2028 yılına kadar kapanabilir

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...