Komşudan seyahat kararı: Corona aşısı artık zorunlu…

Irak’ta corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında kasımdan itibaren yurt içi ve yurt dışı uçak seyahatlerinde Covid-19 aşısının zorunlu olacağı belirtildi.

Komşudan seyahat kararı: Corona aşısı artık zorunlu…

Irak'ta uçak seyahatlerinde yolculara Covid-19 aşısı zorunlu hale getirildi. Irak Sivil Havacılık Dairesi tarafından yapılan açıklamada, Irak'ta yurt dışı veya yurt içi seyahat edecek tüm yolculara kasım ayından itibaren Covid-19 aşısının zorunlu olacağı duyuruldu.

Kararın Irak Bakanlar Kurulu tarafından verilen talimat uyarınca alındığı belirtilen açıklamada, Irak havalimanlarından yolculuk yapacak olan tüm Iraklı yolcuların uluslararası Covid-19 aşı kartını göstermelerinin gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, özel nedenlerden dolayı aşı olamayan veya son 3 ay içerisinde corona virüsü geçiren yolculardan ise PCR testi yaptırmaları gerektiği ifade edildi.

Irak'ta geçtiğimiz sene şubat ayında ilk Covid-19 vakasının tespit edilmesinden bu yana 2 milyon 5 bin 991 bin vaka, 22 bin 302 can kaybı kayıtlara geçti.

Corona virüsünün yeni bir etkisi daha çıktı: Huzursuz anal sendromu İlginizi Çekebilir Corona virüsünün yeni bir etkisi daha çıktı: Huzursuz anal sendromu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bakanlar Kurulu Corona Irak Japonya uçak
Loading...