Öğretmen maskesini çıkardı, sınıfın yarısına virüs bulaştı

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından yayımlanan yeni bir rapor, aşı yaptırmamış bir ilkokul öğretmeninin, sınıfta maske takmadığı için 26 öğrencisine corona virüs bulaştırdığını ortaya koydu.

Öğretmen maskesini çıkardı, sınıfın yarısına virüs bulaştı

ABD’nin California eyaletinde bir ilkokul öğretmeni, sınıfta maskesini çıkarınca, 26 öğrencisine corona virüs bulaştırdı.

Raporda, ilkokul öğretmeninin okulda maske zorunluluğu olmasına rağmen bir şeyler okurken, maske kullanmadığı, bu sebeple de okulda Delta varyantı salgınına neden olduğu belirtildi.

İlkokul öğretmeninin aşısız olduğu da aktarıldı. 13-16 Mayıs tarihleri ​​arasında sosyal etkinliklere katıldığını bildiren öğretmen, 19 Mayıs'ta semptomatik hale geldi ancak başlangıçta semptomların alerjiden kaynaklandığına inanarak 21 Mayıs'a kadar corona virüs testi yaptırmadı.

SINIFIN YARISI CORONA VİRÜSE YAKALANDI

Sınıfta yüksek sesli bir şeyler okuduğu sırada maskesini indiren öğretmen, sınıfın yarısının corona virüse yakalanmasına neden oldu.

Yetkililer, 12 yaşından küçük çocukların öğretmenleri sayesinde Delta varyantına yakalandığını belirtirken, hastanede tedavi gören hiçbir öğrenci olmadığı aktarıldı.

Cuma günü yayınlanan rapor, henüz aşı olamayan 12 yaşından küçük çocukları korumak için ilkokul öğretmenlerinin hem aşılanmasının ve maske/mesafe kuralına uymasının önemine dikkat çekiyor.

Aynı aileden aşı olmayan 3 kişi, 3 gün içinde coronadan öldü İlginizi Çekebilir Aynı aileden aşı olmayan 3 kişi, 3 gün içinde coronadan öldü Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması İlginizi Çekebilir Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD aile Corona Cuma Delta varyantı Maske Milli Eğitim Bakanı öğrenci okul Ordu Sağlık yüz yüze
Loading...