Sözcü Plus Giriş

Ukrayna Devlet Başkan Zelenskiy, Blinken ile görüştü

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’ya resmi ziyarette bulunan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 18:20, 06/05/2021
Ukrayna Devlet Başkan Zelenskiy, Blinken ile görüştü

İngiltere'deki G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ardından Ukrayna'nın başkenti Kiev'e gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi. Görüşmede, Ukrayna-ABD ilişkileri ve Donbas'ta yaşanan olaylar ele alındı.

“SANKİ DAHA ÖNCE GÖRÜŞMÜŞ GİBİYİZ”

Zelenskiy, Blinken ile yaptığı görüşme sonrasında, “Bu bizim ilk görüşmemiz ama sanki ilk görüşme değilmiş gibi. Blinken ekibi olan biten her şeyi tüm detaylarıyla biliyor. Donbas'taki olayları tamamıyla biliyorlar. Sadece ülkemizin Rusya tarafından işgal edilmiş topraklarını değil Kuzey Akımı 2 projesini de konuştuk. Bizim için çok hassas bir konu. Ukrayna'da başardığımız ve başarı aşamasında olduğumuz reformları da konuştuk” ifadelerini kullandı.

Blinken ziyaret kapsamında ayrıca, Ukraynalı mevkidaşı Dmitriy Kuleba ve Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal ile de görüştü.

İlginizi ÇekebilirVladimir Putin'den Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'e davetVladimir Putin'den Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'e davetİlginizi ÇekebilirBlinken'dan Çin'e gönderme: Daha saldırganlarBlinken'dan Çin'e gönderme: Daha saldırganlar