Uyuşturucu kaçakçılığından yargılanan Yunan rahipten kezzaplı saldırı

Yunanistan'da kilise mahkemesinde yargılanan bir rahibin, kararın açıklanmasının ardından salonda bulunanlara kezzapla saldırması sonucu 7 piskopos, 2 avukat ve 1 muhafız yaralandı.

Uyuşturucu kaçakçılığından yargılanan Yunan rahipten kezzaplı saldırı

Yunanistan’ın başkenti Atina’da bir kilise mahkemesinde, uyuşturucu kaçakçılığına karışmakla suçlanan 36 yaşındaki rahibin disiplin duruşması görüldü. Duruşmada kararın açıklanmasıyla birlikte rahip, yanında getirdiği iki şişe kezzabı salonda bulunanların üzerine fırlattı.

Yunan polisi, kezzaplı saldırıda 7 piskopos, 2 avukat ve 1 muhafızın yaralandığını açıkladı. Üç piskoposun, özellikle yüzlerinde oluşan yanıklar nedeniyle hastanede tedavi altında olduğu aktarıldı. Yunanistan Sağlık Bakanı Vassilis Kikilias, yaralıları hastanede ziyaret ederek birinin ameliyat için farklı bir hastaneye nakledileceğini kaydetti.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou ise saldırıyı kınarken, Başbakan Kyriakos Miçotakis de Yunanistan Ortodoks Kilisesi lideri, Atina ve Yunanistan Başpiskoposu Ieronymosile ile görüştü. Saldırı nedeniyle “çok üzgün” olduğunu ifade eden Miçotakis, “devletin mağdurların hızlı iyileşmesi için mümkün olan tüm tıbbi yardımı sunacağına” dair söz verdi.

Polonya'da rahip skandalı! Soyunma odasında kamera kaydetmiş İlginizi Çekebilir Polonya'da rahip skandalı! Soyunma odasında kamera kaydetmiş

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...