Sözcü Plus Giriş

ABD’den Huawei’nin tedarikçilerine yeni kısıtlamalar

ABD'de Donald Trump yönetiminin ardından koltuğu devralan Joe Biden da Çinli teknoloji devi Huawei'yi hedef alan karara imza attı.

Güncellenme: 09:05, 12/03/2021
ABD’den Huawei’nin tedarikçilerine yeni kısıtlamalar

ABD’de Joe Biden yönetimi, bu hafta şirketlerin Çinli Huawei Technologies Co’ya satışlarına yönelik lisansları değiştirerek, 5G cihazlarla kullanılabilecek ürünleri tedarik etmelerine yönelik yeni kısıtlamalar getirdi.

Kaynaklar, değişikliklerin Huawei ile önceki lisanslar kapsamında üzerinde anlaşılan sözleşmeleri bozabileceğini söyledi.

Bu adımlar Biden yönetiminin ABD ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle hükümetinin kara listesine aldığı Huawei’ye ihracat konusundaki sert yaklaşımını kuvvetlendirdiğini gösteriyor.

ABD Ticaret Bakanlığı sözcüsü, lisans bilgilerinin gizliliğe tabi olduğunu söyleyerek sorulara yanıt vermedi. Huawei sözcüsü de sorulara yanıt vermedi. (REUTERS)

İlginizi ÇekebilirHuawei'ye yaptırım Samsung'a yaradı!Huawei'ye yaptırım Samsung'a yaradı!İlginizi ÇekebilirHuawei'ye kötü haber! Bir ülke daha yasakladıHuawei'ye kötü haber! Bir ülke daha yasakladı
Yayınlanma Tarihi:09:01,