Doğalgaza yüzde 15 zam

Doğalgaza ekim ayında da eylülde olduğu gibi yüzde 15 zam geldi. Zam, sanayi ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yapılırken bu ay da mesken tarifesi sabit kaldı.

Doğalgaza yüzde 15 zam

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde ekim ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Buna göre, BOTAŞ'ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı mevcut tarifede olduğu gibi 1000 metreküp doğalgaz için 1488 lira olarak belirlendi.

Bu ay sanayi aboneleri için geçerli olacak tarife eylüldeki tarifeye göre 1000 metreküp doğalgaz için yüzde 15 artışla 2 bin 358 lira, elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğalgaz için ise yine yüzde 15 artışla 2 bin 724 lira oldu.

Konut doğalgaz tarifesi, 1 Ocak 2021'den itibaren 2021 yılı haziran ayına kadar her ay yüzde 1'er ve 1 Temmuz 2021 tarihinde ise yüzde 12 oranında zamlanmıştı.

EPDK'dan elektrik zammı açıklaması İlginizi Çekebilir EPDK'dan elektrik zammı açıklaması Avrupa enerji fiyatlarındaki artışı durduramıyor: Doğalgaz rekor tazeledi İlginizi Çekebilir Avrupa enerji fiyatlarındaki artışı durduramıyor: Doğalgaz rekor tazeledi Bu kış sert geçecek: Doğalgaz krizi, gıda zamları, yüksek elektrik faturaları... İlginizi Çekebilir Bu kış sert geçecek: Doğalgaz krizi, gıda zamları, yüksek elektrik faturaları...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...