Sözcü Plus Giriş

Kripto para piyasası 2 trilyon doları aştı

Kripto para piyasasının toplam değeri ilk kez 2 trilyon doları aştı. Piyasanın en büyük oyuncusu Bitcoin, toplam 1 trilyon doları aşan piyasa değeriyle pastanın yarısından fazlasını oluşturuyor.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:25, 06/04/2021
Kripto para piyasası 2 trilyon doları aştı

Kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon doları aşarak rekor tazeledi. Böylece yaklaşık iki ayda toplam değer, ikiye katlanmış oldu.

Kurumsal yatırımcı ilgisindeki artış, kripto paraların değerinin yükselişinde etkili oldu.

BITCOIN’İN TOPLAM DEĞERİ 1 TRİLYON DOLARIN ÜZERİNDE

Sayıları 6 bin 600’ü aşan kripto paraların en büyük oyuncusu Bitcoin’in toplam değeri 1 trilyon doların üzerinde bulunuyor. Tek başına Bitcoin, kripto para piyasasının yarısından fazlasını temsil ediyor.

Şu an 58 bin 900 dolar seviyelerinde olan Bitcoin’in değeri, 2021’de yüzde 100’ün üzerinde arttı.

DİĞER 5 BÜYÜK 422 MİLYAR DOLARA ULAŞTI

Bitcoin’den sonraki en büyük 5 kripto para birimi olan Ether, Binance Coin, Polkadot, Tether ve Cardano’nun toplam piyasa değeri ise 422 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Dünyada gelişmiş ülke merkez bankalarının faizi 0 civarında tutması, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e ilgisini artırıyor. Tesla, 1 milyar dolarlık Bitcoin alımı yapmış, araç satışında Bitcoin ile ödeme seçeneğini devreye almıştı.

Morgan Stanley, Mastercard ve PayPal gibi devlerden de kripto para piyasasına giriş adımları gelmişti.

İlginizi Çekebilir12 milyon liralık Bitcoin vurgunu12 milyon liralık Bitcoin vurgunuİlginizi ÇekebilirElon Musk duyurdu: Artık Bitcoin ile Tesla alınabilirElon Musk duyurdu: Artık Bitcoin ile Tesla alınabilirİlginizi ÇekebilirAB'den Bitcoin uyarısı: Tüm paranızı kaybedebilirsinizAB'den Bitcoin uyarısı: Tüm paranızı kaybedebilirsinizİlginizi ÇekebilirBill Gates'ten Bitcoin madenciliği uyarısıBill Gates'ten Bitcoin madenciliği uyarısı