Hepsiburada Nasdaq borsasında halka arz olacak

Online alışveriş sitesi Hepsiburada, ABD’nin Nasdaq Borsası’nda işlem gören ilk Türk şirketi olarak halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattı.

Hepsiburada Nasdaq borsasında halka arz olacak

Online alışveriş sitesi Hepsiburada, ABD'nin Nasdaq Borsası'nda halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattı.

Şirket, 56,740,000 adet B Grubu hisse senedini halka arz etmek için Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) F-1 Formu aracılığıyla kayıt beyannamesini sundu.

Bu adımla birlikte Hepsiburada, NASDAQ Borsası'na kote olacak hisseleri temsil eden B Sınıfı hisselerinin halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattı.

NASDAQ borsasında HEPS kısaltması ile işlem görmek üzere başvurduğunu duyuran Hepsiburada'nın ilk halka arz fiyatının hisse başına 11 dolar ile 13 dolar arasında olması bekleniyor.

ARACI ŞİRKETLER BELLİ OLDU

Şirket açıklamasına göre, Morgan Stanley & Co. LLC, J.P. Morgan Securities LLC and Goldman, Sachs & Co. LLC, Hepsiburada halka arzıyla ilgili lider aracı kurumlar olarak görev yaparken, BofA Securities, Inc. ve UBS Securities LLC de alt aracı kurumlar olarak hizmet verecek. (İHA)

Hepsiburada'dan ABD'de halka arz için başvuru İlginizi Çekebilir Hepsiburada'dan ABD'de halka arz için başvuru Borsa şirketleri üç ayda 71 milyar dolar eridi İlginizi Çekebilir Borsa şirketleri üç ayda 71 milyar dolar eridi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...