Sözcü Plus Giriş

Atatürk’ün heykeline belediye sahip çıktı

Adana Büyükşehir Belediyesi, çevresi temizlenmediğinden mezbelelik haline gelen Çukurova Üniversitesi’ndeki Atatürk heykeli için harekete geçti. Atatürk heykeli ve çevresi temizlendi.

Mehmet SERBES
Güncellenme: 07:22, 01/06/2021
Atatürk’ün heykeline belediye sahip çıktı

Çukurova Üniversitesi Merkez Kütüphanesi önündeki, elinde Nutuk bulunan Atatürk heykeli ve çevresi, bakımsızlık, ilgisizlik nedeniyle mezbelelik haline geldi. Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün heykeli çöpler ve kuru otlar arasında kaldı. Heykelin etrafındaki duvarların da yıkık olduğu dikkat çekti. Bünyesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü bulunan üniversitede, Atatürk'ün heykelinin bakımsız bir halde bırakılması vatandaşların tepkisine de yol açtı. Vatandaşlar binlerce öğrencinin eğitim gördüğü üniversitenin yönetimini göreve çağırdı. “Ata'ya karşı bu saygısızlık kabul edilemez” dedi.

Atatürk heykelinin çevresi, ot ve çöplerle sarılıydı.

Heykel yıkandı, çevresi temizlendi. Pırıl pırıl oldu.

BAŞKAN KARALAR ÇOK ÜZÜLDÜ

SÖZCÜ'nün olayı gündeme getirmesi üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, heykelin bulunduğu alanda kapsamlı bir temizlik çalışması başlattı.

Zeydan Karalar

Çevredeki kuru otları ve çöpleri temizleyen ekipler, etrafı pırıl pırıl yaptı. Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanı İlyas Kıran, “Başkanımız Zeydan Karalar, SÖZCÜ'nün haberini görünce çok üzülmüş. Derhal bizlere gereğin yapılması talimatını verdi. Biz de derhal ekip çıkartarak Atatürk'ün heykelinin çevresini anısına yakışacak biçimde temizledik” dedi.

İlginizi ÇekebilirAtatürk'e hakaret eden imam hakkındaki suç duyuruları artıyorAtatürk'e hakaret eden imam hakkındaki suç duyuruları artıyorİlginizi ÇekebilirAyasofya baş imamı Mehmet Boynukalın istifa ettiAyasofya baş imamı Mehmet Boynukalın istifa ettiİlginizi Çekebilir'Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya'da Atatürk'e lanet okudu''Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya'da Atatürk'e lanet okudu'
Yayınlanma Tarihi:05:30,