İstanbul’da FETÖ operasyonu

İstanbul merkezli 3 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen operasyonda 15 şüpheli gözaltına alındı. Daha önce FETÖ’ye ait holdinglerde yönetici ya da ilgili şirketlerde çalışan olan şüphelilerin bir araya gelerek güvenlik şirketi kurdukları, operasyonun bu yapıya yönelik olduğu belirtildi.

Operasyon, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleştirildi. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bu sabah İstanbul, Gaziantep ve Bursa'da 16 kişiyi yakalamaya yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskında 15 şüpheli yakalandı.

KAYNAK HOLDİNG YÖNETİCİLERİ

Gözaltına alınan şüphelilerin çoğunun; FETÖ'nün çatı şirketi olan ve kayyum atanan Kaynak Holding yöneticileri  olduğu belirtildi. Geçmişte FETÖ şirketlerinde yönetici ve görevli olan şüphelilerin, güvenlik sistemleri, danışmanlık ve sanayi alanında faaliyet göstermek amaçlı şirket kurdukları öğrenildi.

FETÖ ŞİRKETLERİ

Şirket kurarak bir araya gelen şüphelilerin; “Bank Asya'ya destek amaçlı para yatırma çağrısından sonra; nakit para, altın gibi yatırımlarla Asya Katılım Bankası A.Ş.'yi fonlayan, ayrıca KHK ile kapatılan sendika veya dernek üyesi, KHK ile faaliyetlerine son verilen Kimse Yok Mu Derneğine bağış yapan, örgütün yayın organı Zaman Gazetesi aboneliği bulunan ve başkaca soruşturmalarda haklarında aleyhe ifade bulunan” isimler olduğu da ifade edildi.

Kayseri'de FETÖ operasyonu: 7 gözaltı İlginizi Çekebilir Kayseri'de FETÖ operasyonu: 7 gözaltı