İYİ Partili Aylin Cesur’dan hayat kurtaran müdahale

Muğla'nın Marmaris ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte gelen Isparta Milletvekili Aylin Cesur, düşerek epileptik nöbet geçiren 38 yaşındaki Emine Erdoğan'ın kesilen nefesini tatlı kaşığı ile açarak hayata döndürdü.

İYİ Partili Aylin Cesur’dan hayat kurtaran müdahale

Muğla ve ilçelerinde bir dizi ziyaretlerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Marmaris ilçesinde partisinin hizmet binasının bulunduğu Sevgi Yolu’na yoğun bir araç konvoyu ile geldi. Akşener, davul-zurna eşliğinde çiçeklerle karşılandı.

Sevgi Yolu üzerinde bulunan esnafı ziyaret eden Akşener’i görmek isteyen vatandaşlardan Emine Erdoğan sıcaktan fenalaşarak olduğu yere yığılırken, beton zemine kafasına çarptı.

Yere düşen kadın için, ‘Doktor var mı?’ çağrısı yapıldı. Akşener’in yanında esnafla görüşen eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in doktoru Isparta Milletvekili Aylin Cesur çağrıyı duyarak yerde yatan kadının yanına koştu.

MÜDAHALE İLE HAYATA DÖNDÜRDÜ

Cesur, kadını kontrol ettiğinde nefes alamadığını ve titreme nöbeti geçirdiğini tespit edince çevrede toplanan esnaftan kaşık istedi. Bir esnaf tatlı kaşığını Cesur’a verdi.

Cesur, kaşıkla kadının ağzını açarak nefes vermesini sağlayıp, ardından suni teneffüs yaparak hayata döndürdü. Terörle Mücadele Grup Amiri Komiser Dursun Tuğran ilk müdahalesi yapılan kadını kucaklayarak gelen ambulansa götürdü. Ambulansla Marmaris Davlet Hastanesi’ne kaldırılan Emine Erdoğan’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Yaşananları anlatan Aylin Cesur, “Hanımefendi düşmüş. Neden düştüğünü bilmiyoruz. Anladığım kadarıyla epileptik nöbet geçiriyor. Düşme sonucu kafa beton zemine çarpmış küçük bir nöbet geçirmiş. Kontrol ettiğimde nefesi kesilmişti ve tatlı kaşığı ile açtım. Yapılan müdahale ile tekrar nefes almaya başladı. Şu an için hayati tehlikesi yok” dedi. DHA

Meral Akşener, mikrofonu esnaf annesine tuttu: İşte Türkiye'nin gerçeği İlginizi Çekebilir Meral Akşener, mikrofonu esnaf annesine tuttu: İşte Türkiye'nin gerçeği

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...