Sözcü Plus Giriş

Karanfilköy için kentsel dönüşüm kararı

İstanbul'un lüks semti Etiler'in bitişiğinde bulunan Karanfilköy, kentsel dönüşüm alanı ilan edildi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 07:29, 25/05/2021
Karanfilköy için kentsel dönüşüm kararı

İstanbul Beşiktaş'ta yer alan ve Karanfilköy olarak bilinen bölge Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.

Bölgede yer alan ve belediyeye devredilen Hazine'ye taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı uygulaması yapılmadan satılamayacak.

Yaklaşık 185 bin metrekareyi kapsayan kentsel dönüşüm kararıyla bölgedeki gecekondular yıkılacak.

1940’lı yıllarda İstanbul’a başlayan yoğun göç sonucunda işgalli yapılaşma başlayan bölge, Etiler ve Akat mahallelerinin kuzeyinde, TEM Otoyolu’nun kenarında yer alıyor. Karanfilköy, Arazi üzerinde 628 bina, 623 konut birimi, 81 işyeri bulunuyor. Ayrıca arazi üzerinde bir cami, sağlık ocağı ve Beşiktaş Belediyesi’ne ait bir de garaj yer alıyor.

İlginizi ÇekebilirBakan Kurum'dan kentsel dönüşüm açıklamasıBakan Kurum'dan kentsel dönüşüm açıklamasıİlginizi ÇekebilirTepkiye neden olan kentsel dönüşüm projesinde İmamoğlu devreye girdiTepkiye neden olan kentsel dönüşüm projesinde İmamoğlu devreye girdiİlginizi ÇekebilirBakan Kurum: Üsküdar'da İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini pazartesi günü başlatıyoruzBakan Kurum: Üsküdar'da İstanbul'un en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini pazartesi günü başlatıyoruz
Yayınlanma Tarihi:03:38,