Kayıp 3 kızla ilgili yeni gelişme

Hadımköy'de kaybolan Eslem Tuana Yüksel (15), Efsa Yüksel (13) ve Nazar Memiş (11) bulundu. Kızların Arnavutköy Çocuk Büro Amirliği'nde ailelerine teslim edileceği öğrenildi.

Hadımköy'de ikamet eden Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş ailelerine piknik yapacaklarını söyleyerek dışarı çıktı. 2'si kardeş 3 kız geri dönmeyince aile aramaya çıktı. Kızlarını bulamayan aileler polise haber verdi. Polis ekipleri kayıp kızları bulmak için çalışma başlattı.

AVCILAR SAHİLDE EŞYALARI BULUNDU

Kızlardan Nazar Memiş’e ait eşyalar polis ekipleri tarafından Avcılar sahilinde bulundu. Eşyaların fotoğrafını gören anne Saliha Memiş de eşyaların kızına ait olduğunu doğruladı.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Çocukları bulmak için güvenlik kamerası çalışması yapan ekipler, çocukların son olarak saat 16.02'de Avcılar'da bulunan belediyeye ait bir tuvalete girip çıktıklarını tespit etti.

Çocukların tuvalete girip çıktıkları anlar ise güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Görüntülerde, çocukların ilk olarak tuvaletin turnikesinden geçtikleri, daha sonra da turnikeden çıkarak tuvaletten ayrıldıkları görülüyor.

3’Ü DE BULUNDU

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce kızları bulmak için özel ekip kuruldu. Özel ekibin çalışmaları sonucu 3 kız akşam saatlerinde, Avcılar ile Küçükçekmece arasında bulunan bir parkta bulundu. Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’ne götürülen kızlar, burada ailelerine teslim edildi.

“YAŞADIKLARIMI HATIRLAMIYORUM”

Nazar Memiş’in babası Özay Memiş, “Çok sevinçliyiz. diyecek bir şey bulamıyorum. Hislerimi bilmiyorum. Sadece sarılmak istiyorum. Son 24 saatte yaşadıklarımı hatırlamıyorum” dedi. Nazar Memiş’in dedesi Erdal Bacak da, “Söyleyecek bir şey bulamıyorum, çok mutluyum. Çok sağ olsunlar polis arkadaşlar bulmuşlar. Bekleyiş 1 gün sürdü ama 1 yıldan fazla ömrüm gitti. Ben Nazar Memiş’in dedesiyim Bartın’dan geliyorum. Kaybolduğunu duyunca Bartın’dan geldim buraya” diye konuştu.

Nazar Memiş’in annesi Semiha Memiş de, “Emeği geçen, dua eden herkesten Allah razı olsun. Ne diyeyim, dünyalar benim oldu. Güneş battığından beri, dünya kafama yıkıldı” diye konuştu.

LUNAPARKA DA GİTMİŞLER

Hadımköy’deki evlerinden ayrıldıktan sonra Avcılar’a gelen 3 kızın Denizköşkler Mahallesi’ndeki sahil kesimindeki İBB tuvaletinde görünmesinden sonra bölgede çalışmalar yoğunlaştırıldı. Akşam saatlerinde bu çalışmalar sonuç verirken 3 kızın bir süre Küçükçekmece yan yolu girişindeki lunaparka girdikleri burada bir süre dolaştıkları belirlendi. Ekipler bölgede yoğunlaşırken parkın hemen alt tarafında görülen 3 kız alınarak Arnavutköy’e götürüldü.

Lunapark işletmecisi Ömer Faruk Güler, eğlence yerinde görüntü kaydı yaptıklarını ancak her gün binlerce kişi girip- çıktığını belirtirken kayıp üç kızı görüp polise haber veremedikleri için üzgün olduğunu ancak, bulundukları için sevinç duyduklarını söyledi. Güler, bulunan kızların istedikleri takdirde aileleri ile birlikte onları konuk edebileceklerini ekledi. (DHA/İHA)

Kayıp 3 kız çocuğu aranıyor İlginizi Çekebilir Kayıp 3 kız çocuğu aranıyor Kurbanlığın arkasından gitmişti! Ölü bulunan tıp öğrencisi Onur Eker'in dedesi o iddiaları yalanladı İlginizi Çekebilir Kurbanlığın arkasından gitmişti! Ölü bulunan tıp öğrencisi Onur Eker'in dedesi o iddiaları yalanladı