Kuvvet Komutanlıklarındaki atamalar belli oldu

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Genelkurmay 2'nci Başkanı oldu.

Kuvvet Komutanlıklarındaki atamalar belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu Genelkurmay 2’nci Başkanı olarak atanırken, Korgeneral Kemal Yeni 1’inci Ordu Komutanlığına, Korgeneral Yavuz Türkgenci 3’üncü Ordu Komutanlığına atandı. Kararla birlikte, Kara Kuvvetleri Komutanlığında toplam 85 generalin ataması yapıldı.

RAFET DALKIRAN İSTİHBARAT BAŞKANI OLDU

Resmi Gazete’deki kararla, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli 26 amiralin görev yerlerinde değişikliğe gidildi. Korgeneral Rafet Dalkıran Genelkurmay İstihbarat Başkanı olarak göreve getirilirken, Hava Kuvvetlerinde toplam 30 generalin ataması yapıldı.

Atamaların; 3 sayılı Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 9’uncu maddesinin 1’inci fıkrası gereğince yapıldığı aktarıldı.

Kumpası yendi sıra terörü yenmeye geldi İlginizi Çekebilir Kumpası yendi sıra terörü yenmeye geldi

Kuvvet Komutanlıklarındaki atamalar belli oldu.  Resmi Gazetede yayımlanan atamalar şöyle:

 

Jandarma'da yeniden yapılanma... Terfi ve atamalar Resmi Gazete'de... İlginizi Çekebilir Jandarma'da yeniden yapılanma... Terfi ve atamalar Resmi Gazete'de...

 

14 emekli generalin rütbelerinin sökülmesi için Genelkurmay Başkanlığı'na yazı gönderildi İlginizi Çekebilir 14 emekli generalin rütbelerinin sökülmesi için Genelkurmay Başkanlığı'na yazı gönderildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...