Sözcü Plus Giriş

Marmaray istasyonlarında Covid-19 aşı noktası kuruldu

İlk olarak TCDD'ye bağlı Ankara YHT garında başlayan "İki Tren Arası Aşı" uygulaması, Marmaray Yenikapı ve Söğütlüçeşme istasyonlarında da başladı. 

Güncellenme: 12:52, 02/07/2021
Marmaray istasyonlarında Covid-19 aşı noktası kuruldu

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından ilk olarak Ankara Yüksek Hızlı Tren garında başlatılan “İki Tren Arası Aşı” uygulaması, bugün itibarıyla Marmaray Yenikapı ve Söğütlüçeşme istasyonlarında da başladı.

Marmaray Yenikapı İstasyonu’nda Fatih İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı doktorlar ve hemşireler görevlendirildi. Yenikapı’da bulunan aşılama noktasında ilk olarak, bir yolcuya covid-19 aşısı uygulandı.

Aşı olmak için gelenler tek tek aşılama noktasında bulunan odaya alınarak Kovid-19’a karşı aşılandı. Uygulama kapsamında o anda orada bulunan yolcu, TCDD çalışanları veya yolu oradan geçen herkesin aşılanabileceği uygulamada aşılama sayısının arttırılması hedefleniyor.

Aşılama noktalarına gelenlerin randevu alması gerekmiyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü projede TCDD Marmaray Yenikapı ve Söğütlüçeşme istasyonlarının yanı sıra, Eskişehir, Konya HYT garlarında, İzmir Alsancak Gar Atatürk Bulvarı’nda da bugün itibariyle Covid-19 aşı uygulamaları başladı.  (DHA)

İlginizi ÇekebilirBilim Kurulu üyesinden corona geçirenlerle ilgili dikkat çeken açıklamaBilim Kurulu üyesinden corona geçirenlerle ilgili dikkat çeken açıklama