MEB’den 5 yıldızlı otelde 1.3 milyonluk toplantı!

Ankara’da 1200 kişilik toplantı salonu bulunan MEB, 20. Milli Eğitim Şurası’nı otelde yaptı. Toplantı, 1 milyon 301 bin liraya mal oldu...

MEB’den 5 yıldızlı otelde 1.3 milyonluk toplantı!

Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Genelgesi'nde toplantılarda kamu kurumlarının tesislerinin kullanılması gerektiği belirtilirken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 5 yıldızlı otellerde toplantı ve çalıştay düzenlemeye devam ediyor.

MEB, “Eğitimde Fırsat Eşitliği” temalı 20. Milli Eğitim Şurası'nı da 5 yıldızlı otelde düzenledi. JW Marriott Hotel'deki toplantının bakanlığa maliyeti 1 milyon 301 bin 650 TL oldu. MEB, mayıstan bu yana düzenlediği toplantı ve çalıştaylara 4 milyon 741 bin TL ödedi. MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Ankara Beşevler'de 1200 kişi kapasiteli toplantı salonu bulunuyor.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “MEB'in şura salonu var, ben de gittim birkaç defa. Güzel bir salon. Buna rağmen Milli Eğitim Şurası otelde yapılıyor. Milli Eğitim Şurası'nı otel lobilerine taşıyan bir kafa, eğitimin de içini boşaltmaktan başka iş yapamayacak kafadır'' dedi.

Sarı: Bakanlığın havalimanı metrolarında 1.5 milyar dolarlık israf var İlginizi Çekebilir Sarı: Bakanlığın havalimanı metrolarında 1.5 milyar dolarlık israf var İsraf abidesi açılıyor İlginizi Çekebilir İsraf abidesi açılıyor

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...