Mersin’de bir yangın daha! Mersin Antalya yolu ulaşıma kapatıldı

Mersin'in Aydıncık ilçesinde dün başlayan orman yangını, ikinci gününde de devam ediyor. Poyrazın etkisiyle hızla yayılan yangın, yerleşim yerlerini sardı.

Mersin’de bir yangın daha! Mersin Antalya yolu ulaşıma kapatıldı

Mersin’in Aydıncı ilçesine bağlı Pembecik Mahallesi’nde dün öğle saatlerinde başlayan ve yerleşim yerlerini de tehdit eden yangın, poyrazın etkisiyle hızla büyüdü.

Tedbir amaçlı 5 köyün boşaltılmasına neden olan yangına, dün havanın kararmasından dolayı havadan müdahaleye ara verildi.

Poyrazın şiddetli olması nedeniyle havadan müdahalenin güçlükle gerçekleştiği belirtildi.

Karadan ve havadan yangına müdahale devam ederken, yangının, Aydıncık ilçe merkezindeki yerleşim yerlerini de tehdit etmeye başladığı öğrenildi.

Bu arada Bozyazı ilçesindeki yangının gece saatlerinde kontrol altına alındığı belirtildi.

SABAH 07.00’DE SİLİFKE’DE YANGIN

Sabahın erken saatlerinde Silifke ilçesinde bulunan Boğsak koyunda orman yangını çıktı. Rüzgardan kaynaklı kısa sürede büyüyen orman yangını, yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Yeşilovacık Mahallesi’ndeki Boğsak koyunda başlayan orman yangını, bölgenin farklı noktalarında sürüyor. İlçedeki yangın Işıklı Mahallesi’ndeki ormanlık alana da sıçrarken, bölgedeki oteller, moteller, evler ve kamp alanları boşaltıldı.

MERSİN ANTALYA YOLU KAPATILDI

Ekipler hem karadan hem de havadan müdahaleye başlarken, güvenlik güçleri bölgedeki tüm otel, model, ev ve kamp alanlarını boşalttı. Yangının yola yakın olması dolayısıyla Mersin-Antalya yolu da trafiğe kapatılırken, bölgedeki vatandaşların güvenli şekilde tahliyesi devam ediyor

Ayrıca polis TOMA'ları da yangın söndürme çalışmalarına destek veriyor. Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor. (Ajanslar)

Manavgat'ta büyük felaket: 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi mahsur kaldı İlginizi Çekebilir Manavgat'ta büyük felaket: 1 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi mahsur kaldı