Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan ’25 milyonluk satış’ iddialarına yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kardeşine ait hisselerin bulunduğu bir şirketin Milli Eğitim Bakanlığı'na 25 milyon TL satış yaptığına ilişkin iddialara yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan ’25 milyonluk satış’ iddialarına yanıt

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kardeşi Oktay Selçuk'un yönetiminde olduğu şirketin, devlet okulları ve özel okullara 25 milyon liralık satış yaptığı ileri sürüldü. Oda TV'de yer alan habere  ilişkin Bakan Ziya Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, “Meslek hayatım boyunca eğitimin her alanında görev aldım. Sadece bir öğretmen, bir akademisyen değil; bir fikir insanı olarak eğitim alanında sayısız projenin içindeydim; eğitime doğrudan/dolaylı hizmet veren çok sayıda kuruluşta sorumluluk aldım. Milli Eğitim Bakanı olarak göreve başladığım gün itibarıyla sadece tek bir şirkette emeğimin karşılığı olan %25 hissemden feragat ettim. Bu görev, bunu gerektirirdi” ifadelerini kullandı.

İşte Selçuk’un açıklamaları:

* Bir haber sitesinde çıkan ve kardeşime ait hisselerin bulunduğu bir şirketin ‘Milli Eğitim Bakanlığına 25 milyon TL satış yaptığına’ dair algı oluşturmayı hedeflediği görülen iddia ve iftiraları üzülerek okudum.

*Çok net ve açık olarak ifade ediyorum: Milli Eğitim Bakanlığı, iddia edildiği gibi bu şirketten bir satın alma yapmamıştır. Yapılan satışlar, gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere özel şirketlere 2013 yılından beri süregelen hizmet aboneliği bedelidir.”

*Araştırılmadan, incelenmeden, tarihlere bakılmadan yapılmış bu tür haberler, salgının etkileri sonrasında okullarımızı yeniden hareketlendirmeye başladığımız şu günlerde, gündemimizi değiştirmeye çalışmaktan öte bir nitelik teşkil etmemektedir, etmeyecektir.

*Algı yürütme amaçlı olduğu çok açık bir şekilde anlaşılan söz konusu dezenformasyon içeriklerine karşı gerekli hukuki süreçlerin derhal başlatılacağını kamuoyunun bilgisine sunarım.

CHP'li Kaya, Bakan Selçuk'a kardeşinin 'bakanlığa satışlarını' sordu İlginizi Çekebilir CHP'li Kaya, Bakan Selçuk'a kardeşinin 'bakanlığa satışlarını' sordu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...