İzmir açıklarında 4 büyüklüğünde deprem! Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama

Ege Denizi'nde İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında saat 20.20'de 4,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından "Muhtemelen bu deprem 30 Ekim 2020 tarihinde olan ve İzmir’i etkileyen depremin artçısı olabilir" açıklaması yaptı.

İzmir açıklarında 4 büyüklüğünde deprem! Prof. Dr. Naci Görür’den açıklama

AFAD, Ege Denizi’nde İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında 4 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.

Gelişmelerin takip edildiğini belirten AFAD, “Geçmiş olsun İzmir. Seferihisar açıklarında meydana gelen #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” açıklaması yaptı.

PROF. DR. GÖRÜR: ARTÇI OLABİLİR

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından depreme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Görür, “Arkadaşlar, demin Kuşadası Körfezinde 4.0 büyüklüğünde bir deprem oldu. Muhtemelen bu deprem 30 Ekim 2020 tarihinde olan ve İzmir'i etkileyen depremin artçısı olabilir. Sevgiyle” ifadelerini kullandı.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Prof. Dr. Hasan Sözbilir İzmir depreminde yıkılan binaların ortak özelliğini açıkladı İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Hasan Sözbilir İzmir depreminde yıkılan binaların ortak özelliğini açıkladı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...