Taliban’ın Kabil’i alması Aczmendi tarikatı liderini sevindirdi

Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz, Afganistan'da Taliban'ın başkent Kabil'i ele geçirmesini tebrik etti.

Taliban’ın Kabil’i alması Aczmendi tarikatı liderini sevindirdi

Taliban’ın Afganistan’ın başkenti Kabil’i ele geçirmesi sonrasında 28 Şubat’a giden süreçte adından çok bahsedilen, Aczmendi tarikatı lideri Müslüm Gündüz’ü sevindirdi. Gündüz sosyal medya hesabından, “Cihadınızı tebrik ediyoruz” dedi.

TALİBANIN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

Taliban militanlarının Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan fotoğraflarını Twitter hesabından paylaşıp “Şeriata el uzatanların akıbetini bütün dünyaya gösterdiniz imanınıza kuvvet bileğinize kuvvet ey kahramanlar”, “Şeriat ezeli ve ebedi ahkam… Uyarsanız canınız da malınız da devletiniz de kurtulur. Inne hizbellahi humul ğalibun Ey mücahidin ABD’yi rezil ettiniz kepaze ettiniz cihadınızı tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler, Afganistan için acil toplandı: Tüyler ürpertici raporlar alıyoruz İlginizi Çekebilir Birleşmiş Milletler, Afganistan için acil toplandı: Tüyler ürpertici raporlar alıyoruz Taliban tarafından başından vurulmuştu... Nobel Ödüllü Malala'dan Afganistan açıklaması İlginizi Çekebilir Taliban tarafından başından vurulmuştu... Nobel Ödüllü Malala'dan Afganistan açıklaması

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...