Belgeler sızdı: FBI’ın WhatsApp mesajlarını okuyabildiği iddia edildi

ABD merkezli dergi Rolling Stone, FBI'ın WhatsApp, Telegram, WeChat ve iMessage gibi platformlardaki şahsi yazışmaları okuyabildiğini öne sürdü.

Belgeler sızdı: FBI’ın WhatsApp mesajlarını okuyabildiği iddia edildi

WhatsApp, Signal, Telegram, Viber ve WeChat gibi mesajlaşma platformlarındaki yazışmaların FBI tarafından okunabildiği öne sürüldü. ABD merkezli dergi Rolling Stone’un ele geçirdiği belge ve yazışmalarda FBI’ın bu mesajlara erişebildiği kaydedildi.

Uçtan uca şifreli olmalarına rağmen bazı durumlarda FBI’ın yazışmaları takip edebildiği belirtilirken FBI’ın şirketlerden mesajlardaki kişisel verileri isteyebileceği de vurgulandı. FBI’ın telefon numarası, IP adresi, konum, mesaj atılma tarihi ve kişiler gibi bilgileri ele geçirebildiği ve gerçek zamanlı metadataları talep edebileceği de belirtildi.

Konuyla ilgili Meta bünyesinde bulunan WhatsApp’tan bir açıklama geldi. İngiliz Independent gazetesine konuşan yetkililer, “WhatsApp üzerindeki bütün mesajlaşmalar uçtan uca şifrelidir ve mesajlar güvendedir. Güvenlik güçlerinden gelen talepleri dikkatlice inceleyip ona göre harekete geçiyoruz” açıklamasını yaptı.

2022'de piyasaya sürülmesi beklenen 6 yeni WhatsApp özelliği İlginizi Çekebilir 2022'de piyasaya sürülmesi beklenen 6 yeni WhatsApp özelliği Facebook, Whatsapp, Instagram neden çöktü, hesaplar güvende mi? İlginizi Çekebilir Facebook, Whatsapp, Instagram neden çöktü, hesaplar güvende mi? Whatsapp kullanamayacak telefonlar hangileri? WhatsApp güncellemesi alamayacak telefon modelleri… İlginizi Çekebilir Whatsapp kullanamayacak telefonlar hangileri? WhatsApp güncellemesi alamayacak telefon modelleri…
Loading...