Zuckerberg ve Trump arasındaki gizli anlaşma ortaya çıktı

PayPal'ın kurucusu Peter Thiel'in yeni biyografisi, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg hakkında da bilgiler içeriyor. Kitaba göre; Mark Zuckerberg, hükümet düzenlemelerinden kaçınmak için Trump ile gizli bir anlaşma yaptı.

Zuckerberg ve Trump arasındaki gizli anlaşma ortaya çıktı

Max Chafkin’in “The Contrarian: Peter Thiel ve Silicon Valley’s Pursuit of Power”a göre Thiel; Trump’ın hem damadı hem de o dönemin Beyaz Saray danışmanı olan Jared Kushner ve Zuckerberg arasında bir anlaşma olduğunu duydu. Anlaşmaya göre sosyal medya platformu hükümetin düzenlemelerinden muaf tutulacak, bunun karşılığında da Trump’ın içeriklerini denetlemeyecekti.

Zuckerberg ve Facebook iddiaları reddetse de New York Magazine, salı günü çıkacak olan kitaptan ayrıntılar verdi. Örneğin, 2020’deki Black Lives Matter protestoları sırasında Twitter, Trump’ın bir gönderisini gizledi. Öte yandan Facebook, Trump’ın karmaşaya neden olabilecek içeriklerini engellemedi ve bu konuda eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

Facebook’un eski küresel ilişkilerden sorumlu başkan yardımcısı Nick Clegg ise şirketin Eylül 2019’da politikacıların gönderilerini kontrol etmeyeceğini açıkladığını, kitapta belirtilen akşam yemeğinin ise bir ay sonra Ekim 2019’da gerçekleştiğini söyleyerek şirketi savundu.

Çarpıcı yorum: Facebook, gazeteciliği devirmek istiyor İlginizi Çekebilir Çarpıcı yorum: Facebook, gazeteciliği devirmek istiyor Skandallar bitmiyor: Facebook'ta yanlış bilgi yayan troll çiftlikleri, 140 milyon Amerikalıya ulaştı İlginizi Çekebilir Skandallar bitmiyor: Facebook'ta yanlış bilgi yayan troll çiftlikleri, 140 milyon Amerikalıya ulaştı Facebook liderleri endişeli: Kontrol edemiyoruz İlginizi Çekebilir Facebook liderleri endişeli: Kontrol edemiyoruz
Loading...