CIA Direktörü Burns, Putin’in sağlık durumunu açıkladı

Çok hasta olduğu, hatta az ömrü kaldığı iddiaları uzun süredir basında yer alan Rusya lideri Putin’in sağlık durumuyla ilgili açıklama, ABD istihbaratının başından geldi.

CIA Direktörü Burns, Putin’in sağlık durumunu açıkladı

CIA Direktörü William Burns, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çok hasta olduğu yönündeki iddialarla ilgili konuştu.

Medyada yer alan haberlerde Putin'in kanser ameliyatı olacağı, hatta az ömrü kaldığı iddiaları ortaya atılmıştı. Parkinson hastalığı olduğu da öne sürülen Putin'in şişmiş yüzü ve boynu, steroid tedavisi gördüğü iddialarına yol açarken Rus liderin sağlık durumu uzun süredir spekülasyonlara yol açıyor.

Aspen Güvenlik Forumu'nda konuşan Burns, Ukrayna işgali nedeniyle tepkilerin hedefindeki Putin için “Fazlasıyla sağlıklı” dedi. 2005-2008 arası ABD’nin Moskova Büyükelçisi olarak görev yapan Burns, “Söyleyebileceğimiz kadarıyla kendisi tümüyle sağlıklı” ifadelerini kullandı.

Burns, Ukrayna savaşında yaklaşık 15 bin Rus’un öldüğünü de ifade etti.

Putin'in bu görüntüleri gündem oldu: Bir an olsun masayı bırakmadı İlginizi Çekebilir Putin'in bu görüntüleri gündem oldu: Bir an olsun masayı bırakmadı Rusya-Ukrayna savaşı... Çarpıcı iddia: Putin kanser ameliyatı olacak İlginizi Çekebilir Rusya-Ukrayna savaşı... Çarpıcı iddia: Putin kanser ameliyatı olacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...