Yunanistan’dan ABD’ye F-35 mektubu

Yunanistan, F-35 savaş uçağı satın alınmasına ilişkin resmi talep mektubunu imzalayarak ABD makamlarına iletti.

Yunanistan’dan ABD’ye F-35 mektubu

Yunan basınında yer alan haberlerde, Yunanistan, daha önce Başbakan Kiryakos Miçotakis'in açıkladığı 20 adedi kesin, 20 adedi ise şartlı olmak üzere toplam 40 adet F-35 savaş uçağının satın alınmasına ilişkin talep mektubunu birkaç saat önce imzalayarak ABD makamlarına gönderdiği ifade edildi.

Önümüzdeki günlerde ise Yunanistan Savunma Bakanlığı yetkililerinin ABD'ye ziyaret gerçekleştirerek satın alma sürecini hızlandırmasının beklendiği belirtildi.

Yunanistan’ın ABD’ye F-35 uçağı satın alma talebine ilişkin haberle hakkında hükümet kaynakları ise, “Savunma Bakanlığının meselesi ve uzun süredir devam eden bir süreç. Bu, uzun bir sürecin ilk adımı olan talep mektubunun imzalanması ve gönderilmesidir” dedi. (İHA)

Biden yönetimi, Türkiye'ye potansiyel F-16 satışını destekliyor İlginizi Çekebilir Biden yönetimi, Türkiye'ye potansiyel F-16 satışını destekliyor Türkiye'nin NATO kararı sonrası Yunanistan'dan ilk tepki İlginizi Çekebilir Türkiye'nin NATO kararı sonrası Yunanistan'dan ilk tepki Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden görüştü İlginizi Çekebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Biden görüştü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...