Mersin’de TIR dorsesinde 105 kilo eroin ele geçirildi

Mersin'de durdurulan TIR'ın dorsesine gizlenen, Avrupa ülkelerine sevkiyatı planlanan 105 kilo eroin ele geçirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından operasyonu, "Mersinde PKK'ya, üst üste darbeden sonra uyuşturucuya da darbe" mesajıyla duyurdu.

Mersin’de TIR dorsesinde 105 kilo eroin ele geçirildi

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, İran'dan yüklediği 22 ton kömürü Kahramanmaraş'ta bir adrese boşaltan O.H. yönetimindeki 27 ABL 468 plakalı TIR,  boş olarak geldiği Mersin'in merkez Akdeniz ilçesi otoban çıkışındaki Hal Kompleksi Kavşağında durduruldu.

KIVAKLI ZULA YAPMIŞLAR

Alınan istihbarat üzerine Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince durdurulan tırda yapılan aramada, dorsenin bazı bölgelerinde oynamalar olduğu saptandı. Bunun üzerine detaylı arama için emniyete çekilen TIR’da narkotik detektör köpeği Anka'nın da katıldığı arama yapıldı.

Yapılan aramada Tır dorsesinin iki tarafına da kızaklı zulalar yapıldığı belirlendi. Narkotik polislerce açılan zulada yapılan aramada 200 takoz halinde 105 kilo eroin ele geçirildi. Uyuşturucunun İran'dan alınıp Avrupa ülkelerine gideceği öğrenildi. Olayla ilgili araç sürücüsü O.H. gözaltına alınırken, soruşturma çok yönlü sürdürülüyor.

BAKAN SOYLU’DAN TEBRİK 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Mersin’de PKK’ya, üst üste darbeden sonra uyuşturucuya da darbe! Mersin’de PKK’ya yapılan terör operasyonlarından sonra Mersin Emniyeti narkotik birimlerimiz de 105 kilo eroin yakalaması gerçekleştirdi. Mersin emniyetimize ve kahraman polislerimize tebrikler” dedi.

İstanbul'da 75 bin uyuşturucu hap ele geçirildi İlginizi Çekebilir İstanbul'da 75 bin uyuşturucu hap ele geçirildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...