Ekstrem, değiştirici, yenileyici, heyecan ve stresin bir arada yaşandığı zamanlardayız. 25 Mart’taki ay tutulmasını takiben, 8 Nisan’da bir güneş tutulması gerçekleşecek. 10 Nisan’da Mars ve Satürn’ün Balık burcundaki kavuşumunu, 21 Nisan’da Jüpiter ve Uranüs’ün Boğa burcundaki kavuşumunu ve bir de 12P/Pons-Brooks: ‘Şeytan Kuyruklu Yıldızı’nın geçişini deneyimleyeceğiz.

19’UN ÖNEMİ

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda gerçekleşecek tam güneş tutulması, 19 Koç Güneş’in maksimum yücelme derecesi olmasından dolayı önemli görülebilir. Yönetici figürleriyle ilgili önemli kararlara ve gelişmelere işaret edebilir. Astrolojik açıdan 19 sayısı bileşik sayıların en şanslı ve elverişli olanlarındandır. Güneş olarak sembolize edilir ve Cennetin Prensi olarak anılır. Astronomik açıdan 19 sayısı tutulma döngüsüyle alakalıdır. Altın Sayı olarak bilinir. 19 sayısı bir şeylerin tamamlanmasını ve bir şeylerin yeniden doğmasını ifade eder. Yeni fırsatlara kapı açar. Yüce Kur’an’da da 19 sayısı dikkat çeker.

BÜYÜK KUZEY AMERİKAN TUTULMASI

8 Nisan’da gerçekleşecek tam güneş tutulması 15 eyaletten izlenecek Büyük Kuzey Amerikan Tutulması olarak tanımlanıyor. Haliyle politik, ekonomik, jeofiziksel olaylar açısından sayılan bu bölgeler hayli hareketli olacak. Koç burcundaki tutulmalar riskli girişimleri, askeri konularda hareketlenmeyi beraberinde getirir. Tutulma yöneticisi Mars’ın Satürn ile Balık burcundaki kavuşumu uluslararası ilişkilerde iplerin iyice gerileyeceğini göstermekte. İran’ın Koç burcu bir ülke olması ve haritasında Mars’ın Balık burcunda olması, askeri açıdan bu ülkeye ve orta doğuya dikkat çekiyor. Denizlerle, sularla ilgili konular stresin bir başka kaynağı olabilir. 

BUNLARA DİKKAT!

Mars ve Satürn Achernar yıldızıyla kavuşacağından stresli olaylara, iç güvenlik ve sınır güvenliği konularıyla ilgili gelişmelere dikkat çekmekte. Doğal afetler açısından başta sismik aktivite, ani bastıran yağışlar ve su baskınları, deniz depremlerinde artış, halkın sağlığı ile ilgili konularda dikkat ve temkin gerektiriyor. 

TÜRKİYE ASTROLOJİ HARİTASI NASIL ETKİLİYOR?

Tutulma haritası, ülkemizin önde gelen liderleriyle ilgili konularda stresli gelişmelere, ani ve hızlı kararlara işaret etmekte. Hükümet ve yöneticileri ilgilendiren alanda hem tutulma hem de Satürn ve Mars kavuşumu, ilerletilmiş Ay’ın konumu halkın politika ve ekonomi konularında değişim ve yenilenme ihtiyacının güçlenerek devam ettiğini gösteriyor.

12P/PONS-BROOKS: ‘ŞEYTAN KUYRUKLU YILDIZI’

71 yıl sonra iç güneş sisteminden geçiş yapan Everest Dağı büyüklüğündeki ‘şeytan’ kuyruklu yıldızı 8 Nisan’daki tam güneş tutulması civarındaki günlerde çıplak gözle görülebilecek, güneşe en yakın yaklaşımını 21 Nisan’da gerçekleştirecek, bu da en parlak olacağı tarih olacak.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi gününün öğle saatlerinde kadersel, yön değiştirici, önemli gelişmelerle karşılaşabiliriz. Gece saat 21:20’de Ay-Güneş kavuşumunun kesinleşmesiyle tutulmanın zirve noktasına varıyoruz. Önemli değişim ve yeniliklere gebe bir zaman dilimine giriyoruz. Dozunda cesaret ve özgüven, bilinçli hareket etmek kazandırırken, düşüncesizce yapılan iş ve girişimler büyük kayıpları beraberinde getirebilir.

Salı gününün erken saatlerinde sözlerimize çok dikkat etmeliyiz. Acele, düşünülmeden yapılan iş ve girişimler, sözler, yazışmalar, sonradan bize maliyet çıkarabilir. 05:38 ile 14:23 saatleri arasında girişeceğimiz işler boşlukta kalabilir, gelişme yakalamakta zorlanabiliriz. Akşam saatleriyse mücadeleli geçeceğe benzer, farkında olalım!

Çarşamba günü öğle saatlerinde hareket artışıyla birlikte agresyon riski de mevcut. Trafikte, yollarda dikkat! Kazalara açık bir zaman dilimindeyiz. Sakin ve olgun davranabilmemiz çok önemli. Gece saatleri manevi açıdan çok güzel, değerlendirebiliriz. Fiziksel güvenlik açısından ise stresli bir zaman dilimindeyiz, doğal afetler dikkat çekebilir. Bayramımız kutlu olsun! Umarım memleketimize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirir.

Perşembe gününün ilk yarısında karşılıklı fedakarlık göstermek ve egoları aşmak kaydıyla uzlaşma zemini yakalayabiliriz. İletişime geçmek açısından öğle sonrasındaki saatler daha uygun. Güneş-Merkür kavuşumunun çok etkili olduğu gece saatlerini zihnimizi içe de yöneltmek, aklımıza gelenleri bir kenara not etmek isabetli olabilir.

Cuma gününün erken saatlerde ilişkiler, kişisel bakım, alışverişler açısından verimli bir zaman diliminde olacağız, değerlendirebiliriz. Akşam saatlerinde ise sert ve agresif bir enerji akışı var, farkında olalım! Riskli ve tehlikeli ortamlardan uzak durmamızda ve dilimize mukayyet olmamızda fayda var!

Cumartesi gününün ilk yarısı iletişim açısından kullanılabilir. Önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelmek, talep ve istekte bulunmak, özel ve sosyal ilişkiler tahsis etmek açısından verimli bir zaman dilimindeyiz. Akşam saatlerinde ise yanılgılara açık olabiliriz, farkında olalım! Gece saatlerinde ev, aile, yerleşim konuları vurgu kazanmaya başlıyor.

Pazar günü genelinde rahat, samimi, duygusal bir enerji atmosferinde olacağız. Ailemizden kişilerle, sevdiklerimizle bir araya gelebilir, hoş vakit geçirebiliriz. Akşam saatlerinde ise ilişkilere dikkat etmek gerekiyor. Farkında olursak, sorun yaşamayız...