Sofra dekorasyonunda iki renk kullanın

İnternetteki ‘İyi Yaşam’ adlı siteyle beslenme, sağlıklı yaşam ve aromaterapi konularında uzmanlaşan oyuncu Ayşe Tolga, geçtiğimiz günlerde de Boyner Evde ürünleriyle yılbaşı sofrası kurmanın inceliklerini anlattı.

Sofra dekorasyonunda iki renk kullanın

– Yılbaşı sofrası hazırlamak ayrı bir seremoni. Masa düzeni için alışveriş yaptınız mı?

Yılbaşının sıcak renk ve temasını yansıtan ev aksesuarları, rengarenk kokulu mumlar, şamdanlar, seramik tabaklar aldım.

– Okurlarımız için bir yılbaşı sofrası hazırlamanızı istesek bu nasıl bir masa olurdu bu?

Yılbaşı sofrası hazırlarken renk uyumunu yakalamak, aksesuarları ve süslemeleri düzenli bir şekilde sıralamak sonucun mükemmel olmasını sağlar. İlk olarak sofranız için bir renk skalası belirlemek işinizi kolaylaştırır. Sofra dekorasyonunda en fazla iki renk kullanmaya dikkat edin. Böylece sofranızla hem zarif hem de daha şık bir hava elde edebilirsiniz.

boyner-evde-10

– Kırmızı başrolde mi olmalı?

Hayır, kırmızı dışında yeşil, altın ve gümüş renkleri kullanabilirsiniz. Renklere uygun şık bir masa örtüsü tercih edebilirsiniz. Masanızı süslemek için simli mumlar, parlak fiyonklar ya da yılbaşı süsleri tercih edebilirsiniz. Masa süslemelerinin ve servis tabaklarının altına simli suplalar, masasın üzerine parlayan renkli yıldızlar, minik çam kozalakları ve masa ortasında görüş mesafesini etkilemeyecek çiçekler oldukça güzel bir hava yaratmaya yardımcı olacaktır.

boyner-evde-5

– Abartıdan uzak bir yılbaşı sofrası nasıl olmalı?

Dikkatin dağılmaması ve hoş bir arka plan olması açısından abartı olmayan süslerin kullanılması hoş bir görüntü sağlayacaktır. Özellikle de masa büyükse, tuz, karabiber ve sosların herkesin ulaşabileceği bir konuma yerleştirilmesi oldukça önemli. Mezeleri de masa büyükse ikiye bölmek, sofranın konforunun bozulmamasını sağlayacaktır. Yeni yıl gecesine hangi içeceklerin içileceğine önceden karar vermek işlerinizi kolaylaştıracak. Masanızı hazırlarken hangi bardakları kullanmanız gerektiğine bu şekilde karar verebilirsiniz.