Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tiramisu tarifi ve kalorisi | Tiramisu nasıl yapılır?
Tiramisu tarifi ve kalorisi | Tiramisu nasıl yapılır?
Çay ve kahve gibi sıcak içecekler ile tüketilen tiramisu bir İtalyan tatlısıdır. Haberimizde yer alan tiramisu tarifi ile evde kolayca lezzetli bir tatlı yapabilirsiniz. İşte Tiramisu tarifi ve kalorisi...
Gurme 10 Nisan 2018 - 15:18

İtalyanca’da tiramisu “Beni neşenlendir ya da Beni yukarı çek” anlamına gelir. Genel olarak dışarıda tükettiğimiz tiramisuyu sizlerle paylaşacağımız tarif ile evde kolayca yapabilirsiniz. Kalorisi yüksek diye tiramisu tüketmekten çekinenler tiramisu tarifi ile evde yapacağınız tatlıdan küçük porsiyonlar tüketerek tatlı krizinize dur diyebilirsiniz. Peki tiramisu kaç kalori? İşte tarifi…

TİRAMİSU TARİFİ

Malzemeler;

1 paket kedi dili bisküvisi, 1 çay fincanı sıcak su, 2 çorba kaşığı hazır kahve, 2 çorba kaşığı tozşeker, 1 tatlı kaşığı kakao, 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi. Ayrıca badem likörü veya konyak ilave edebilirsiniz.

Yapılışı;

Malzemelerin hepsi bir kapta karıştırılır ve kedi dilleri bu karışımla ıslatılır. Bir kat krema, bir kat bisküvi ve üzerine tekrar bir kat krema konulur ve kahve ile süslenir.